Puchar Świata w Annecy: Zwycięstwo Boe. Niespodzianka na podium

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy. Drugie miejsce zajął broniący Kryształowej Kuli Francuz Martin Fourcade. Niespodzianką było trzecie miejsce jego rodaka Antonina Guigonnata.

Boe odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, czwarte w tym sezonie i 17. w karierze. Poprzednio triumfował w sprincie i biegu na dochodzenie w Hochfilzen.

Walczący o siódmy kolejny triumf w klasyfikacji generalnej PŚ Fourcade stracił do niego 21,1 sekundy. W cyklu wciąż jednak prowadzi - ma 20 punktów przewagi nad wiceliderem Boe.

O 34,7 s wolniejszy od zwycięzcy był Guigonnat, który odniósł największy sukces w karierze. W tym prestiżowym cyklu nigdy nie uplasował się dotychczas nawet w czołowej "20".

W Annecy wystąpił w nagrodę za bardzo dobre wyniki w Pucharze IBU, gdzie w ostatnich sześciu biegach czterokrotnie zwyciężył, a dwa razy był drugi.

We Francji startowało trzech Polaków, ale żaden z nich nie zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie. Najlepszy był Łukasz Szczurek, który uzyskał 66. czas.