Smółka był oczywiście obecny na spotkaniu podsumowującym piłkarski rok Stali, choć jeszcze kilka dni wcześniej przebywał w Monachium, gdzie śledził zajęcia treningowe Bayernu. - Obejrzałem w Monachium 15 treningów, przez pierwsze dziewięć dni zajęcia pierwszego zespołu, także drużyn młodzieżowych - relacjonuje szkoleniowiec, który z wyjazdów do Londynu i Monachium przygotowuje obszerne prezentacje, które przedstawi sztabowi szkoleniowemu w Mielcu.

- Odbyłem już wiele staży w swoim życiu, z każdego można wyciągnąć jakiś detal, jakiś pomysł. Również te dwa staże w Chelsea i Bayernie były owocne. Wcześniej byłem też w klubie FK Poprad na Słowacji, żeby zobaczyć, jak to wygląda u naszych południowych sąsiadów. Uważam, że wiele rzeczy można przenieść na Stal Mielec - mówi Smółka.

Podczas pobytu w Monachium trener mielczan spotkał się z Robertem Lewandowskim. - Starałem się fachowo rozmawiać z Robertem i usłyszałem od niego kilka słów, które zmieniły trochę mój obraz i pojęcie tego zawodu. Obiecaliśmy, że tę głęboką rozmowę zostawimy między nami. Mogę uchylić tylko rąbka tajemnicy, że zmiany Lewandowskiego jako zawodnika dokonał Pep Guardiola i jest to dla niego najlepszy trener jakiego poznał - zdradza szkoleniowiec.