Zenit Kazań triumfatorem Klubowych Mistrzostw Świata!

W finale Klubowych Mistrzostw Świata siatkarze Cucine Lube Civitanova przegrali w Tauron Arenie Kraków z rosyjskim Zenitem Kazań 0:3. Drużyna ze stolicy Tatarstanu po raz pierwszy w historii wygrała te prestiżowe rozgrywki.

Po sobotnich półfinałach wiadomo było, że tytuł najlepszej klubowej drużyny świata trafi w ręce ekipy z Europy. Mistrzowie Włoch Cucine Lube Civitanova w meczu o złoto zmierzyli się z Zenitem Kazań – mistrzem Rosji i triumfatorem Ligi Mistrzów CEV. Obie ekipy nigdy wcześniej nie poznały smaku zwycięstwa w tej prestiżowej imprezie. Ekipa ze stolicy Tatarstanu w dwóch poprzednich latach docierała do finałów, w których jednak musiała uznać wyższość Sady Cruzeiro (1:3, 0:3).

Siatkarze Zenita fazę grupową rozgrywali w Łodzi i przeszli ją bez strat. Podopieczni Władimira Alekno odnieśli trzy zwycięstwa po 3:0, zostawiając w pokonanym polu Personal Bolivar, Shanghai VC oraz PGE Skrę Bełchatów. W półfinale zrewanżowali się Brazylijczykom, ogrywając Sadę Cruzeiro 3:0.

Mistrzowie Włoch grali w Opolu i rozpoczęli turniej od gładkiego zwycięstwa 3:0 nad Sadą Cruzeiro, następnie po ciężkim boju ograli 3:2 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a na zakończenie rywalizacji w grupie A pokonali Sarmajeh Bank 3:0. W walce o finał pokonali w trzech setach PGE Skrę Bełchatów.

W finale zagrały więc bez wątpienia dwie najlepsze drużyny tego turnieju. Na parkiecie krakowskiej Tauron Areny kibice zobaczyli prawdziwy przegląd gwiazd światowej siatkówki. Ogromne emocję i grę na światowym poziomie mieli zapewnić m.in: Jenia Grebennikov, Osmany Juantorena, Cwetan Sokołow – w ekipie Lube oraz Wilfredo Leon, Maksim Michajłow, Matthew Anderson, Aleksandr But´ko, Aleksiej Werbow czy Artiom Wolwicz – w składzie Zenita.

Pierwsza odsłona finałowego starcia była niezwykle zacięta i zakończyła się rywalizacją na przewagi. Mistrzowie Włoch popełnili więcej błędów własnych od rywali, a w końcówce nie wykorzystali dwóch piłek setowych. Siatkarze z Kazania byli lepsi w ofensywie, kapitalnie prezentował się Leon. Skuteczny blok na Sokołowie ustalił wynik tej partii na 25:27.

W drugim secie mistrzowie Włoch długo utrzymywali przewagę (8:5, 14:10). Podopieczni Władimira Alekno mozolnie odrabiali straty, po drugiej przerwie dogonili rywali (17:17) i całkowicie przejęli inicjatywę na parkiecie (17:20, 20:23). Leon zakończył seta skutecznym  atakiem po skosie (22:25). Trzecia partia miała podobny przebieg: początkowa przewaga Lube (8:6), później wyrównana walka (12:12, 17:17) i przewaga ekipy z Kazania w decydujących momentach. Atak Leona dał mistrzom Rosji piłkę meczową (22:24), a po autowym ataku Juantoreny w kolejnej akcji siatkarze Zenita mogli cieszyć się z pierwszego w historii triumfu na Klubowych Mistrzostwach Świata.

Najlepiej punktowali: Osmany Juantorena (22), Cwetan Sokołow (14) – Lube; Wilfredo Leon (19), Maksim Michajłow (12) – Zenit. Mistrzowie Włoch lepiej punktowali w ataku (41–36) i zagrywką (7–5); gorzej natomiast prezentowali się w bloku (4–9), popełnili też znacznie więcej od rywali błędów własnych (27–17).

We wcześniej rozegranym spotkaniu o III miejsce PGE Skra Bełchatów przegrała z obrońcą tytułu – Sada Cruzeiro 0:3. Drugi klub reprezentujący na tej imprezie Polskę, czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła zmagania na fazie grupowej.

Cucine Lube Civitanova – Zenit Kazań 0:3 (25:27, 22:25, 22:25)

Lube: Osmany Juantorena, Cwetan Sokołow, Jiri Kovar, Enrico Cester, Davide Candellaro, Micah Christenson  – Jenia Grebennikov (libero) oraz Taylor Sander, Dragan Stankovic, Tsimafei Zhukouski.
Zenit: Wilfredo Leon, Maksym Michajłow, Matthew Anderson, Artem Wołwicz, Aleksander Butko, Aleksander Gucaliuk – Aleksiej Werbow (libero) oraz Aleksiej Samojlenko, Walentine Krotkow.

Mecz zakończony
Lube
0:3
Zenit
Zapis relacji
Relacja zakończona

Lube – Zenit 0:3 (25:27, 22:25, 22:25) Osmany Juantorena zaatakował w aut. Zenit Kazań klubowym mistrzem świata!

Lube – Zenit 0:2, 22:24 Atak Wilfredo Leona i piłka meczowa dla Zenita!

Lube – Zenit 0:2, 21:23 Osmany Juantorena przestrzelił zagrywkę.

Lube – Zenit 0:2, 21:22 Osmany Juantorena znów skutecznie.

Lube – Zenit 0:2, 20:21 Osmany Juantorena zaatakował po bloku rywali.

Lube – Zenit 0:2, 18:20 Błąd dotknięcia siatki popełnił Matthew Anderson.

Lube – Zenit 0:2, 17:20 Dotknięcie siatki przez zawodników Lube. Trener Giampaolo Medei wykorzystał czas.

Lube – Zenit 0:2, 17:19 Punkt dla mistrzów Rosji po weryfikacji.

Lube – Zenit 0:2, 17:17 Jiri Kovar zaserwował w siatkę.

Lube – Zenit 0:2, 16:16 Cwetan Sokołow po prostej obok bloku.

Lube – Zenit 0:2, 15:16 Punkt przewagi mistrzów Rosji na drugiej przerwie.

Lube – Zenit 0:2, 14:15 Kapitalny atak Wilfredo Leona po ciasnym skosie!

Lube – Zenit 0:2, 14:14 Cwetan Sokołow - skuteczny atak z prawego skrzydła.

Lube – Zenit 0:2, 12:14 Wilfredo Leon popisał się skutecznym atakiem po prostej.

Lube – Zenit 0:2, 12:12 Wyrównana walka w środkowej części seta.

Lube – Zenit 0:2, 10:10

Zapraszamy do polubienia:

7strefa

7strefa. 677 likes · 67 talking about this. Oficjalny profil programu #7strefa

Lube – Zenit 0:2, 9:8 Skuteczny blok siatkarzy Zenita.

Lube – Zenit 0:2, 8:7 Po przerwie skuteczny atak Wilfredo Leona.

Lube – Zenit 0:2, 8:6 Dwa punkty przewagi Lube na pierwszej przerwie.

Lube – Zenit 0:2, 7:6 Artiom Wolwicz z krótkiej.

Lube – Zenit 0:2, 6:5 Błąd po stronie Lube.

Lube – Zenit 0:2, 5:4 Wilfredo Leon zablokowany.

Lube – Zenit 0:2, 3:3 Micah Christenson ustrzelił zagrywką Wilfredo Leona.

Lube – Zenit 0:2, 1:3 Aleksandr Butko - as serwisowy.

Lube – Zenit 0:2, 1:1 Pierwsze akcje trzeciego seta za nami. Czy siatkarze Lube odwrócą losy tego spotkania?

Lube – Zenit 0:2 (25:27, 22:25) Wilfredo Leon zakończył drugą partię.

Lube – Zenit 0:1, 22:24 Dwa skuteczne ataki Cwetana Sokołowa.

Lube – Zenit 0:1, 20:24 Piłka setowa dla Zenita po weryfikacji.

Lube – Zenit 0:1, 20:23 Nikita Aleksiejew zaserwował w siatkę.

Lube – Zenit 0:1, 19:23 Zablokowany Cwetan Sokołow!

Lube – Zenit 0:1, 19:22 Skuteczny atak Maksima Michajłowa.

Lube – Zenit 0:1, 19:21 Osmany Juantorena przedarł się przez blok siatkarzy z Kazania.

Lube – Zenit 0:1, 18:21 Maksim Michajłow po dłoniach blokujących rywali.

Lube – Zenit 0:1, 17:20 Seria czterech wygranych piłek dla ekipy z Kazania. Matthew Anderson skutecznie, a trener Giampaolo Medei wykorzystał drugi czas.

Lube – Zenit 0:1, 17:18 Matthew Anderson z lewego skrzydła.

Lube – Zenit 0:1, 17:16 Skuteczny atak Osmany Juantoreny.

Lube – Zenit 0:1, 16:15 Punkt przewagi Lube na drugiej przerwie.

Lube – Zenit 0:1, 15:14 Artiom Wolwicz z przesuniętej krótkiej. Zenit złapał punktowy kontakt z Lube. Trener Giampaolo Medei wziął czas.

Lube – Zenit 0:1, 15:12 Skuteczny atak Jiri Kovara.

Lube – Zenit 0:1, 14:11 Wilfredo Leon zatrzymał rywali pojedynczym blokiem.

Lube – Zenit 0:1, 14:10 Davide Candellaro skutecznie ze środka.

Lube – Zenit 0:1, 13:9 Micah Christenson - as serwisowy. Trener Władimir Alekno poprosił o czas.

Lube – Zenit 0:1, 12:9 Osmany Juantorena - efektowna kiwka i trzy punkty przewagi Lube.

Lube – Zenit 0:1, 10:9 Skutecznym atakiem popisał się Maksim Michajłow.

Lube – Zenit 0:1, 9:8 Cwetan Sokołow zaatakował w antenkę.

Lube – Zenit 0:1, 9:7 Wilfredo Leon zaatakował po bloku rywali.

Lube – Zenit 0:1, 8:6 Cwetan Sokołow tym razem zepsuł zagrywkę.

Lube – Zenit 0:1, 8:5 Dwa strzały po prostej Cwetana Sokołowa i dwa punkty bezpośrednio z zagrywki dla Lube. Trzy oczka przewagi mistrzów Włoch na pierwszej przerwie technicznej.

Lube – Zenit 0:1, 6:5 Wilfredo Leon tym razem zaserwował w siatkę.

Lube – Zenit 0:1, 5:5 Wilfredo Leon - as serwisowy (124 km/h).

Lube – Zenit 0:1, 4:3 Zablokowany Osmany Juantorena.

Lube – Zenit 0:1, 3:2 Wilfredo Leon obił blok rywali.

Lube – Zenit 0:1, 3:1 Maksim Michajłow zatrzymany blokiem.

Lube – Zenit 0:1, 2:0 Enrico Cester - as serwisowy. Rozpoczął się drugi set finału.

Lube – Zenit 0:1 (25:27) Skuteczny blok siatkarzy z Kazania zakończył pierwszą partię!

Lube – Zenit 0:0, 25:26 Davide Candellaro posłał piłkę w aut. Piłka setowa dla Zenita.

Lube – Zenit 0:0, 25:25 Micah Christenson w siatkę.

Lube – Zenit 0:0, 24:24 Skuteczny blok siatkarzy Zenita. Gramy na przewagi!

Lube – Zenit 0:0, 24:23 Matthew Anderson zaatakował w aut. Piłka setowa dla Lube.

Lube – Zenit 0:0, 23:23 Skuteczny atak Cwetana Sokołowa.

Lube – Zenit 0:0, 22:23 Skuteczny atak Wilfredo Leona. Trener Giampaolo Medei wykorzystał drugi czas.

Lube – Zenit 0:0, 21:22 Cwetan Sokołow przestrzelił zagrywkę.

Lube – Zenit 0:0, 20:21 Wilfredo Leon obił blok rywali.

Lube – Zenit 0:0, 20:20 Maksim Michajłow zablokowany.

Lube – Zenit 0:0, 18:20 Aleksiej Samojlenko z przechodzącej piłki.

Lube – Zenit 0:0, 18:19 Maksim Michajłow wykorzystał złe przyjęcie zagrywki i zaatakował z przechodzącej piłki. Trener Lube Giampaolo Medei poprosił o czas.

Lube – Zenit 0:0, 18:17 Cwetan Sokołow zaatakował w dziewiąty metr.

Lube – Zenit 0:0, 17:16 Sprytny atak Osmany Juantoreny po bloku rywali.

Lube – Zenit 0:0, 16:16 Osmany Juantorena z lewego skrzydła w dziewiąty metr.

Lube – Zenit 0:0, 15:16 Cwetan Sokołow zablokowany. Punkt przewagi Zenita na drugiej przerwie.

Lube – Zenit 0:0, 14:14 Kapitalny atak Osmany Juantoreny.

Lube – Zenit 0:0, 13:13 Punkt dla Lube po weryfikacji.

Lube – Zenit 0:0, 11:12 Aleksandr Gucaluk - as serwisowy.

Lube – Zenit 0:0, 11:11 Skuteczny atak Matthew Andersona.

Lube – Zenit 0:0, 11:10 Osmany Juantorena skutecznie z drugiej linii.

Lube – Zenit 0:0, 10:10 Osmany Juantorena zaserwował w aut.

Lube – Zenit 0:0, 10:9 Punkt dla Lube po weryfikacji.

Lube – Zenit 0:0, 8:8 Zablokowany Matthew Anderson.

Lube – Zenit 0:0, 7:8 Osmany Juantorena popisał się skutecznym atakiem po przerwie.

Lube – Zenit 0:0, 6:8 Dwa punkty przewagi wywalczył Zenit na pierwszej przerwie technicznej.

Lube – Zenit 0:0, 4:7 Wilfredo Leon - as serwisowy!

Lube – Zenit 0:0, 4:5 Maksim Michajłow popisał się skuteczną kiwką.

Lube – Zenit 0:0, 3:3 Punkt za punkt na początku seta.

Lube – Zenit 0:0, 2:2 Wilfredo Leon przedarł się przez blok rywali.

Lube – Zenit 0:0, 1:0 Osmany Juantorena - as serwisowy! Finał Klubowych Mistrzostw Świata 2017 rozpoczęty!

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

Leon dołączy do kadry już w 2018 roku? To oczywiste

Dużym zaskoczeniem dla kibiców Zenita Kazań był z pewnością fakt, jak polscy fani dołączali do dopingu ze względu na obecność Wilfredo Leona. Kubańczyk jest coraz bliżej reprezentacji Polski, w której ma zadebiutować już w 2019 roku. Czy jednak powinien integrować się z nowymi kolegami już wcześniej? Takiego zdania byli eksperci Polsatu Sport.

W meczu o III miejsce PGE Skra Bełchatów przegrała z Sadą Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

Medal nie dla Polaków! PGE Skra rozgromiona w grze o podium KMŚ 2017

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali 0:3 z Sada Cruzeiro Belo Horizonte w meczu o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Bełchatowianie nie zdołali nawiązać walki w starciu z faworyzowanym rywalem i zostali rozgromieni w każdym z setów. W finale turnieju Cucine Lube Civitanova zagra z Zenitem Kazań.

Zenit Kazań w walce o finał pokonał Sadę Cruzeiro 3:0 (25:23, 25:19, 25:18).

W półfinale siatkarze Cucine Lube Civitanova pokonali 3:0 PGE Skrę Bełchatów:

Finał KMŚ: Cucine Lube Civitanova - Zenit Kazań. Transmisja w Polsacie Sport

Wiadomo, że Klubowe Mistrzostwo Świata w 2017 roku trafi w ręce nowego zespołu. Sada Cruzeiro nie obroni trofeum, a powalczą o nie drużyny Cucine Lube Civitanova i Zenita Kazań. Liczymy na wielkie emocje! Transmisja meczu Cucine Lube Civitanova - Zenit Kazań od 20:30 w Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z finału Klubowych Mistrzostw Świata 2017: Cucine Lube Civitanova – Zenit Kazań. Początek meczu o godzinie 20.30.