Medal nie dla Polaków! PGE Skra rozgromiona w grze o podium KMŚ 2017

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali 0:3 z Sada Cruzeiro Belo Horizonte w meczu o trzecie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Bełchatowianie nie zdołali nawiązać walki w starciu z faworyzowanym rywalem i zostali rozgromieni w każdym z setów. W finale turnieju Cucine Lube Civitanova zagra z Zenitem Kazań.

Siatkarze Sady Cruzeiro przylecieli do Polski w roli jednego z faworytów Klubowych Mistrzostw Świata. Wygrali trzy z czterech poprzednich turniejów (2013, 2015, 2016), które odbywały się w Brazylii, dwukrotnie rozbili w finale Zenit Kazań (3:1, 3:0). W obecnej edycji mieli jednak lepsze i gorsze chwile.

Na inaugurację polegli w starciu z Lube 0:3, co tłumaczono kłopotami z aklimatyzacją. W kolejnych grach było już nieco lepiej, forma rosła z meczu na mecz, a dwie wygrane po 3:0 z Sarmajeh Bank oraz ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle dały awans do półfinału. W nim jednak oglądaliśmy zemstę Zenita za poprzednie finały. Mistrzowie Rosji zwyciężyli w trzech partiach, więc podopiecznym Marcelo Mendeza pozostała jedynie walka o najniższy stopień podium.

Rywalem byli siatkarze PGE Skry Bełchatów. Grający z "dziką kartą" przedstawiciele PlusLigi pewnie pokonali Shanghai VC 3:0, następnie ograli 3:1 Personal Bolivar i zapewnili sobie miejsce w czołowej czwórce turnieju. W walce z faworytami nie zdołali jednak wiele wskórać – w trzech kolejnych spotkaniach nie ugrali nawet seta!

Najpierw ulegli 0:3 Zenitowi Kazań na zakończenie fazy grupowej, w półfinale –  w takim samym stosunku – Cucine Lube Civitanova, a w konfrontacji o brązowy medal nie mieli nic do powiedzenia w starciu z ekipą z Belo Horizonte.

W każdym z setów siatkarze trenera Mendeza szybko budowali przewagę, grali swobodnie, zdecydowanie dominowali w ofensywie. Bełchatowianie z seta na set wyglądali na coraz bardziej zrezygnowanych. Fatalnie prezentowali się na bloku, nie potrafili kończyć ataków i seryjnie psuli zagrywki. Brazylijczycy wygrali to bardzo jednostronne spotkanie w trzech krótkich setach i zasłużenie zgarnęli brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata 2017.

PGE Skra nie powiększyła więc swego dorobku medalowego na KMŚ. Wcześniej wywalczyła trzy krążki: dwa srebrne (2009, 2010) oraz jeden brąz (2012). Sada Cruzeiro po wywalczeniu brązowego medalu w Krakowie ma na koncie pięć medali: trzy złote (2013, 2015, 2016) – jeden srebrny (2012) – jeden brązowy (2017).

PGE Skra Bełchatów – Sada Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)

PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Nikołaj Penczew, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Bartosz Bednorz, Srecko Lisinac – Kacper Piechocki (libero) oraz Milad Ebadipour, Marcin Janusz, Szymon Romać.

Sada: Nicolas Uriarte, Leal Hidalgo, Isac Santos, Evandro Guerra, Filipe Ferraz, Simon Aties – Serginho (libero) oraz Fernando Kreling, Rodrigo Telles, Lucas Silva.

Mecz zakończony
PGE Skra
0:3
Sada
Zapis relacji
Relacja zakończona

PGE Skra – Sada 0:3 (19:25, 18:25, 13:25) Pogrom w trzecim secie, siatkarze PGE Skry nie zdołali nawiązać walki z Sadą Cruzeiro. Medal Klubowych Mistrzostw Świata 2017 nie dla polskiej drużyny...

PGE Skra – Sada 0:2, 12:24 Piłka meczowa dla Sady Cruzeiro.

PGE Skra – Sada 0:2, 12:23 Roberlandy Simon przepchnął piłkę na siatce.

PGE Skra – Sada 0:2, 11:21 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Sada 0:2, 9:20 Leal skutecznie z prawego skrzydła.

PGE Skra – Sada 0:2, 9:19 Autowa zagrywka Nicolasa Uriarte.

PGE Skra – Sada 0:2, 8:18 Srecko Lisinac zaatakował w taśmę. Dziesięć oczek przewagi ma Sada...

PGE Skra – Sada 0:2, 8:17 Leal obił blok Skry.

PGE Skra – Sada 0:2, 8:16 Wyraźna przewaga ekipy z Belo Horizonte na drugiej przerwie.

PGE Skra – Sada 0:2, 8:14 Isac Santos skutecznie.

PGE Skra – Sada 0:2, 8:13 Leal zatrzymany blokiem.

PGE Skra – Sada 0:2, 7:12 Trener Roberto Piazza poprosił o drugą przerwę.

PGE Skra – Sada 0:2, 7:11 Dwa skuteczne ataki w wykonaniu Evandro Guerry.

PGE Skra – Sada 0:2, 7:9 Ze środka zaatakował Karol Kłos.

PGE Skra – Sada 0:2, 6:9 Skuteczny atak Filipe Ferraza.

PGE Skra – Sada 0:2, 6:8 Skuteczny atak po prostej w wykonaniu Mariusza Wlazłego.

PGE Skra – Sada 0:2, 5:8 Zepsuta zagrywka Mariusza Wlazłego. Na pierwszej przerwie PGE Skra traci trzy punkty.

PGE Skra – Sada 0:2, 5:7 Skuteczny atak Milada Ebadipura.

PGE Skra – Sada 0:2, 4:7 Skuteczna kontra Brazylijczyków. Trener Roberto Piazza poprosił o czas.

PGE Skra – Sada 0:2, 4:4 Isac Santos zatrzymany blokiem.

PGE Skra – Sada 0:2, 2:4 Znów siatkarze Sady zaczynają budować przewagę od początku seta.

PGE Skra – Sada 0:2, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy...

PGE Skra – Sada 0:2 (19:25, 18:25) Leal tym razem po bloku... W drugim secie przewaga ekipy z Brazylii była jeszcze bardziej wyraźna.

PGE Skra – Sada 0:1, 18:24 Leal zaatakował w aut, co potwierdziła weryfikacja.

PGE Skra – Sada 0:1, 17:24 Skutecznie Srecko Lisinac.

PGE Skra – Sada 0:1, 16:24 Piłka setowa dla Sady Cruzeiro.

PGE Skra – Sada 0:1, 16:23 Srecko Lisinac ze środka.

PGE Skra – Sada 0:1, 15:22 Milad Ebadipur obił blok rywali.

PGE Skra – Sada 0:1, 14:22 Autowy serwis bełchatowian.

PGE Skra – Sada 0:1, 14:21 Skutecznie Mariusz Wlazły.

PGE Skra – Sada 0:1, 13:21 Nicolas Uriarte wygrał walkę na siatce.

PGE Skra – Sada 0:1, 13:20 Roberlandy Simon popisał się skutecznym atakiem.

PGE Skra – Sada 0:1, 13:18 Isac Santos przestrzelił zagrywkę.

PGE Skra – Sada 0:1, 11:17 Nikołaj Penczew zablokowany. Trener bełchatowian wziął drugi czas.

PGE Skra – Sada 0:1, 11:16 Srecko Lisinac skutecznie ze środka, ale w kolejnej akcji Bartosz Bednorz zepsuł zagrywkę. Pięć oczek traci PGE Skra do rywali na drugiej przerwie technicznej.

PGE Skra – Sada 0:1, 10:15 Zmarnowana zagrywka bełchatowian.

PGE Skra – Sada 0:1, 10:14 Nikołaj Penczew zakończył kontrę PGE Skry.

PGE Skra – Sada 0:1, 8:14 Karol Kłos przestrzelił zagrywkę.

PGE Skra – Sada 0:1, 7:12 Karol Kłos z krótkiej.

PGE Skra – Sada 0:1, 6:12 Skuteczna kontra Sady.

PGE Skra – Sada 0:1, 6:11 Skutecznym atakiem popisał się Filipe Ferraz. Trener Roberto Piazza poprosił o czas.

PGE Skra – Sada 0:1, 6:10 Siatkarze Sady utrzymują przewagę.

PGE Skra – Sada 0:1, 5:9 Filipe Ferraz skutecznie z sytuacyjnej piłki.

PGE Skra – Sada 0:1, 4:8 Wyraźna przewaga ekipy z Brazylii na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Sada 0:1, 4:7 Leal - as serwisowy.

PGE Skra – Sada 0:1, 4:6 Bartosz Bednorz pomylił się w ataku.

PGE Skra – Sada 0:1, 4:5 Isac Santos przedarł się przez blok.

PGE Skra – Sada 0:1, 3:3 Punkt dla bełchatowian po weryfikacji.

PGE Skra – Sada 0:1, 2:3 Mariusz Wlazły zablokowany.

PGE Skra – Sada 0:1, 2:2 Skuteczna kontra ekipy z Brazylii.

PGE Skra – Sada 0:1, 2:0 Rozpoczął się drugi set!

PGE Skra – Sada 0:1 (19:25) Evandro Guerra skutecznym atakiem ustalił wynik premierowej odsłony. Zdecydowane zwycięstwo ekipy z Belo Horizonte.

PGE Skra – Sada 0:0, 19:24 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego.

PGE Skra – Sada 0:0, 18:24 Filipe Ferraz skutecznie i piłka setowa dla Sady!

PGE Skra – Sada 0:0, 18:23 Bartosz Bednorz obił blok rywali.

PGE Skra – Sada 0:0, 17:22 Nicolas Uriarte przestrzelił zagrywkę.

PGE Skra – Sada 0:0, 16:22 Bartosz Bednorz zaatakował w aut.

PGE Skra – Sada 0:0, 16:21 Leal obił blok Skry.

PGE Skra – Sada 0:0, 16:20 Leal zaatakował po taśmie w aut. Trzy piłki z rzędu padły łupem ekipy z Bełchatowa. Trener Marcelo Mendez po raz pierwszy poprosił o czas.

PGE Skra – Sada 0:0, 15:20 Nikołaj Penczew - as serwisowy.

PGE Skra – Sada 0:0, 14:20 Przestrzelona zagrywka w ekipie Sady.

PGE Skra – Sada 0:0, 13:19 Isac Santos skutecznie z krótkiej. Roberto Piazza poprosił o przerwę.

PGE Skra – Sada 0:0, 13:17 Karol Kłos ze środka.

PGE Skra – Sada 0:0, 12:17 Kapitalny atak Leala...

PGE Skra – Sada 0:0, 11:16 Pięć punktów straty bełchatowian na drugiej przerwie.

PGE Skra – Sada 0:0, 11:15 Srecko Lisinac ze środka.

PGE Skra – Sada 0:0, 10:14 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Sada 0:0, 9:14 Skuteczny atak Leala.

PGE Skra – Sada 0:0, 9:13 Karol Kłos ze środka.

PGE Skra – Sada 0:0, 8:13 Skuteczny blok ekipy z Brazylii.

PGE Skra – Sada 0:0, 8:11 Bartosz Bednorz skutecznie z drugiej linii.

PGE Skra – Sada 0:0, 7:10 Filipe Ferraz pomylił się w polu zagrywki.

PGE Skra – Sada 0:0, 6:10 Roberlandy Simon wykorzystał nieporozumienie po stronie Skry. Trener Roberto Piazza poprosił o czas.

PGE Skra – Sada 0:0, 6:9 Filipe Ferraz - as serwisowy (111 km/h).

PGE Skra – Sada 0:0, 6:8 Dwa oczka zaliczki ekipy z Brazylii na pierwszej przerwie.

PGE Skra – Sada 0:0, 6:7 Evandro Guerra zaatakował w aut.

PGE Skra – Sada 0:0, 5:7 Evandro Guerra znów skutecznie.

PGE Skra – Sada 0:0, 5:6 Potężny atak Evandro Guerry.

PGE Skra – Sada 0:0, 5:5 Filipe Ferraz zatrzymany blokiem.

PGE Skra – Sada 0:0, 4:5 Filipe Ferraz popisał się skutecznym atakiem.

PGE Skra – Sada 0:0, 4:4 Leal przestrzelił zagrywkę.

PGE Skra – Sada 0:0, 3:3 Evandro Guerra zaatakował w aut.

PGE Skra – Sada 0:0, 1:2 Autowy atak Bartosza Bednorza.

PGE Skra – Sada 0:0, 0:1 Rozpoczynamy mecz o III miejsce Klubowych Mistrzostw Świata! Pierwszy punkt wywalczył Evandro Guerra.

Przypomnijmy półfinałowe mecze obu ekip:

KMŚ: PGE Skra Bełchatów - Sada Cruzeiro. Transmisja w Polsacie Sport

Ostatnim meczem Skry Bełchatów w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostwach Świata będzie starcie z Sadą Cruzeiro. Stawka tego spotkania to trzecie miejsce w tej imprezie. Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Sada Cruzeiro w Polsacie Sport. Siatkówka Zarówno Skra jak i Sada w grupach poniosły po jednej porażce i odniosły dwa pewne zwycięstwa.

Witamy w relacji na żywo z meczu o III miejsce Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skra Bełchatów – Sada Cruzeiro. Początek spotkania o godzinie 17.30.