LSK: We Wrocławiu o krok od sensacji!

W spotkaniu kończącym 10. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet Impel Wocław przegrał z Chemikiem Police 2:3. Podopieczne trenera Marka Solarewicza, mimo kłopotów kadrowych, sprawiły wiele kłopotów ekipie mistrzyń Polski.

Mistrzynie Polski dobrze rozpoczęły to starcie, szybko uzyskały przewagę (0:3, 4:10 – przy zagrywkach Stefany Veljković), którą długo utrzymywały (7:14, 15:18). Gdy Bianka Busa zdobyła punkt na 18:23 wydawało się, że Chemik może już zapisać pierwszą partię na swym koncie. Policzanki wywalczyły piłkę setową przy stanie 20:24 i... przegrały sześć kolejnych akcji!  Julia Szczurowska skutecznym atakiem ustaliła wynik na 26:24.

Druga odsłona była wyrównana do stanu 18:18, później serią punkową popisały się siatkarki Chemika (18:22). Gospodynie jeszcze poderwały się do walki, jednak Katarzyna Zaroślińska dała przyjezdnym decydujący punkt (22:25). Podobny przebieg miał set numer trzy: długo oglądaliśmy w nim wyrównaną walkę, a od stanu 18:18 policzanki przejęły inicjatywę na parkiecie. Gospodynie znów przegrały 22:25.

Set numer cztery przebiegał początkowo pod znakiem dominacji mistrzyń Polski, które punktowały seriami (1:4, 3:7, 4:12). W środkowej części seta miały już dziesięć oczek zaliczki (5:15), a jednak stało się coś, czego nikt się nie spodziewał: mimo zdecydowanej przewagi faworytki przegrały tego seta! Gospodynie popisały się najpierw serią siedmiu wygranych piłek (14:16), później znów wygrały siedem akcji przy zagrywkach Szczurowskiej, która wykorzystała zupełną niemoc policzanek na przyjęciu (24:20). Partię skutecznym atakiem zakończyła Natalia Murek (25:21).

Tie-break przebiegał pod znakiem przewagi faworytek (2:5, 6:8, 8:10). Gospodynie w końcówce nawiązały jeszcze walkę, jednak ostatecznie przegrały 13:15. MVP: Natalia Mędrzyk.

Impel Wocław – Chemik Police 2:3 (26:24, 22:25, 22:25, 25:21, 13:15)

Impel: Julia Szczurowska, Ilona Gierak, Iga Chojnacka, Valerie Nichol, Tamara Gałucha, Aleksandra Trojan – Maria Stenzel (libero) – Natalia Murek.

Chemik: Natalia Mędrzyk, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Bełcik, Bianka Busa, Stefana Veljkovic, Katarzyna Zaroślińska – Aleksandra Krzos (libero) – Straszimira Simenowa, Malwina Smarzek, Alex Holston, Sladjana Mirkovic.