Po dwugodzinnym locie bełchatowian czeka czterogodzinne oczekiwanie na samolot do Nowosybirska. Na miejsce dotrą o północy (wtorek 6.00 nad ranem czasu miejscowego). Nowosybirsk to stolica Syberii i trzecie co do wielkości największe rosyjskie miasto, położone nad rzeką Ob, które powstało dopiero w 1893 r. Miasto nie wyróżnia się niczym szczególnym dla turystów, jednak pełni swoją rolę jako ważny ośrodek uniwersytecki, handlowy i przemysłowy. Po zdobyciu brązowego medalu w rosyjskiej Superlidze, Nowosybirsk przypomni także o swoich siatkarskich tradycjach. Zespół wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów w 2013 roku.

 

Nowosybirsk dzieli od Bełchatowa ponad 4000 km i aż sześciogodzinna różnica czasu. Po długiej podróży i zmianie strefy czasowej, siatkarzy PGE Skry powita srogi mróz. Średnia dobowa temperatura w grudniu to – 13,9 stopni Celsjusza.

 

Mecz z trzecią siłą ligi rosyjskiej odbędzie się w środę o godzinie 13.30 (19.30 czasu miejscowego). Areną zmagań będzie hala SKK Sever. Ten sportowo-widowiskowy obiekt może pomieścić na trybunach 3 tysiące widzów. Oprócz siatkarzy, swoje mecze rozgrywają w nim także koszykarze. W pierwszej kolejce Lokomotiw wygrał tu z Dynamo Moskwa 3:0.

 

Klubowe media Lokomotiwu sporo uwagi poświęcają PGE Skrze i spodziewają się trudnej przeprawy swojego zespołu. Jak podkreślają, ostatnia porażka bełchatowian w meczu o brązowy medal przed własną publicznością na pewno ich podrażniła i będą chcieli zaprezentować się w środę z jak najlepszej strony.

 

 

Rozpoczynamy podróż do dalekiej Rosji ✈ #TeamSkra #SkraOnTour #goSkra

A post shared by PGE Skra Bełchatów (@pgeskra) on Dec 18, 2017 at 3:23am PST

 

Transmisje meczów polskich drużyn w europejskich pucharach na sportowych antenach Polsatu:

 

2017-12-19: Jastrzębski Węgiel – Spacer's Toulouse VB (Liga Mistrzów, wtorek - godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-12-19: Asseco Resovia – Perungan Pojat Rovaniemi (Puchar CEV, wtorek - godzina 20.25; transmisja – Polsat Sport)
2017-12-20: Lokomotiw Nowosybirsk – PGE Skra Bełchatów (Liga Mistrzów, 13.30; transmisja – Polsat Sport)
2017-12-20: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trentino Diatec (Liga Mistrzów, 20.30; transmisja – Polsat Sport).