Awans Asseco Resovii Rzeszów w Pucharze CEV

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu CEV siatkarze Asseco Resovii wygrali z Perungan Pojat Rovaniemi 3:0. W pierwszym meczu ekipa z Rzeszowa również wygrała 3:0, uzyskała więc awans do kolejnej rundy.

W pierwszym spotkaniu rozegranym 7 grudnia w Rovaniemi podopieczni trenera Andrzeja Kowala pewnie wygrali 3:0 (25:20, 25:23, 25:9). W tej sytuacji w meczu rewanżowym musieli wygrać dwa sety, by awansować do 1/8 finału.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od falstartu (3:8), popełniali sporo błędów własnych i dopiero w środkowej części seta uzyskali prowadzenie (16:15). W końcówce obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, jednak dwa bloki rzeszowian dały im ważne punkty (23:21). Skuteczna kontra siatkarzy Asseco Resovii ustaliła wynik seta na 25:22.

Druga partia rozpoczęła się od wyraźnej przewagi gospodarzy (4:0, 8:3), którą zdołali oni utrzymać w dalszej części seta. Uspokoili swoją grę, popełniali mniej błędów, a w końcówce kontrolowali sytuację na parkiecie. Wygrali 25:20, a dwa ostatnie punkty dopisali na swoim koncie po autowych atakach rywali.

Zwycięstwo w drugim secie przesądziło losy rywalizacji w 1/16 finału Pucharu CEV. Siatkarze z Rzeszowa wywalczyli awans, zdołali również zamknąć spotkanie w trzech setach.

Asseco Resovia – Perungan Pojat Rovaniemi 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)