Siatkówka

Asseco Resovia Rzeszów - Perungan Pojat...

Dzięki zwycięstwu nad mistrzem Niemiec i przy jednoczesnej wygranej Zenitu Kazań z ekipą z Tuluzy 3:1, Jastrzębski Węgiel objął prowadzenie w grupie D. Jakie – zdaniem trenera – są szanse na to, by JW pozostał liderem grupy także po meczu z francuskim zespołem?

– Nie patrzę na to w tych kategoriach. Wolę skoncentrować się na tym, ile punktów trzeba zdobyć, by zakwalifikować się do rundy play-off. Uważam, że jeśli zgromadzimy dziewięć punktów, będziemy mieli duże szanse na awans z grupy. Na razie mamy trzy – zaznacza szkoleniowiec JW.

Choć zespół Spacer's Toulouse VB to aktualny wicemistrz Francji, w jego składzie na próżno jednak szukać wielkich nazwisk. Drużynę tę tworzy międzynarodowa mieszanka złożona z siatkarzy francuskich, kanadyjskich, hiszpańskich, belgijskich, szwedzkich oraz brazylijskich. Najbardziej znanym graczem jest środkowy reprezentacji Francji Barthelemy Chinenyeze. Polscy kibice powinni kojarzyć natomiast znanego z występów w AZS Częstochowa hiszpańskiego rozgrywającego Miguela Angela De Amo.

W tym sezonie Spacer's Toulouse VB  poczyna sobie w lidze mizernie. Aktualnie okupuje dolne rejony ligowej tabeli. Niemniej jednak 12 grudnia wicemistrz zdołał pokonać mistrza Francji Chaumont VB 52 3:2. A jak doskonale pamiętamy drużyna ta wygrała 3:1 w Bełchatowie z PGE Skrą w pierwszym meczu grupy C tej edycji Ligi Mistrzów. Zatem mimo słabych rezultatów zespołu z Tuluzy w krajowych rozgrywkach, w LM bez wątpienia trzeba będzie uważać na ten zespół.

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Spacer's Toulouse VB we wtorek od godz. 17:55 w Polsacie Sport. Komentują: Marek Magiera i Tomasz Wójtowicz.