Przygotowując się do mistrzostw świata 2018 reprezentacja Peru zagra mecze towarzyskie z Chorwacją i Islandią. Oba starcia będą miały miejsce w marcu w Stanach Zjednoczonych (23 marca w Miami i 27 marca w Nowym Jorku). FPF planuje rozegrać jeszcze dwa sparingi w czerwcu na kilka dni przed imprezą.
 
Tamtejsza agencja potwierdziła, że jedno ze spotkań rozegrane zostanie 2 czerwca na Stadionie Narodowym w Limie, na kilka godzin przed wylotem do Rosji. Planowanym rywalem będzie jeden z europejskich zespołów, którym nie udało się zakwalifikować na mundial. Rozważa się Holandię i Grecję.
 
Federacja Peru wpadła na niecodzienny pomysł, by przygotowania zakończyć... w Moskwie, ostatnim ze sparingów tuż przed startem imprezy. Jak się okazuje, reprezentacja z Ameryki Południowej chciałaby w stolicy Rosji zagrać z kimś z dwójki: Belgia i Polska.
 
Biało-Czerwoni w okresie przygotowawczym do MŚ 2018 zmierzą się z Nigerią i Koreą Południową (w marcu), a jednym z czerwcowych rywali ma być Litwa. To wcale nie musi być jednak koniec planów; PZPN planował jeszcze starcie z jednym z zespołów z Ameryki Płd., by jak najlepiej przygotować się pod Kolumbię. Kandydatami, którzy przewijali się w mediach były Brazylia czy Chile, jednak teraz pojawi się perspektywa meczu z Peru.
 
Peru znalazło się w grupie C z Francją, Australią i Danią.