Piłka nożna

Neymar nie chciał grać z Afrykańczykami!

W wywiadzie z "Le Parisien" Henrique został zapytany o losowanie par 1/8 Champions League, ale w swojej wypowiedzi skupił się na aspekcie sędziowania w europejskich rozgrywkach.

 

- Awansują najlepsze drużyny, chyba że różnice sprawią sędziowie. Tak było przy okazji meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium w zeszłym sezonie. Nieprawidłowości pojawiły się też w naszym rewanżu z Barceloną - powiedział.

 

Drużyna Luisa Enrique, choć przegrała w stolicy Francji 0:4, u siebie odrobiła straty wygrywając 6:1 i awansowała do następnej fazy rozgrywek. Niezadowolony z poziomu sędziowania w drugim meczu Henrique odniósł się do wicemistrza Hiszpanii także po to, by obronić kontrowersyjne ruchy transferowe PSG.

 

- Prezydent La Liga bardzo mocno krytykował nasz transfer Neymara. Ale nie wytłumaczył nam wszystkim jak Barça kupiła Neymara w 2013 roku. Ile rzeczywiście za niego zapłacili? My w Paryżu robimy wszystko legalnie, opłacając klauzule kupna - stwierdził Henrique.

 

Neymar w sierpniu został kupiony przez PSG za rekordową sumę 222 milionów euro. Dotychczas w 19 spotkaniach zdobył 17 bramek i zanotował 13 asyst.