Stolarski (Warta Poznań) sukcesywnie poprawia najlepszy rezultat w kraju na swoim koronnym dystansie. W finałowym wyścigu na 100 m st. klasycznym w łódzkiej Zatoce Sportu osiągnął czas 58,48, wymazując z tabel również należący do niego rekord ustawiony przed rokiem w Olsztynie (58,63). 21-letni pływak nie brał udziału w niedawnych mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze ze względu na rywalizację w mistrzostwach świata wojskowych w Rio de Janeiro, gdzie zdobył dwa brązowe krążki w sztafecie.

Rekord Polski czasem 3.26,50 w sztafecie mężczyzn 4x100 m st. zmiennym ustanowiła również drużyna AZS AWF Katowice w składzie: Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Krzysztof Tokarski i Rafał Bugdol.

Swoje kolejne złote medale podczas MP w Łodzi wywalczyła Tchórz (Juvenia Wrocław), która w środę triumfowała na 100 m st. grzbietowym oraz z drużyną Juvenii Wrocław w rywalizacji sztafet 4x200 m st. dowolnym. Tytuł na 50 m st. motylkowym obroniła Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź), która po zaciętej walce pokonała Annę Dowgiert (Wartę Poznań). Na 50 m st. grzbietowym ponownie mistrzem Polski został Polewka (AZS AWF Katowice).

Areną zimowych mistrzostw Polski po raz pierwszy jest łódzka Zatoka Sportu. W nowym akademickim obiekcie z jedyną w mieście krytą pływalnią o wymiarach olimpijskich rywalizuje rekordowa liczba blisko 900 zawodników ze 150 klubów. Zawody rozpoczęły się we wtorek i zakończą w piątek.

Medaliści drugiego dnia MP:

mężczyźni

50 m st. grzbietowym
1. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)                  23,24
2. Kacper Stokowski (G-8 Bielany)                           23,35
3. Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów Ł.)      23,44

100 m st. klasycznym
1. Marcin Stolarski (Warta Poznań)                          58,48 - rekord Polski
2. Bartłomiej Rogulski (AZS AWF Warszawa)              58,56
3. Krzysztof Tokarski (AZS AWF Katowice)                58,84

100 m st. motylkowym
1. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)                   50,49
2. Michał Chudy (Warta Poznań)                             50,87
3. Mateusz Wysoczyński (AZS AGH Kraków)              51,95

400 m st. zmiennym
1. Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocław)                      4.09,48
2. Dominik Bujak (Salos Kielce)                            4.10,76
3. Jakub Chmielewski (Śląsk Wrocław)                  4.14,71

1500 m st. dowolnym
1. Bartłomiej Koziejko (Kormoran Olsztyn)              14.56,46
2. Paweł Krawczyk (Buks Warszawa)                    15.01,27
3. Mateusz Arndt (Delfin Gdynia)                         15.07,66

4x100 m st. zmiennym
1. AZS AWF Katowice                                    3.26,50
(Tomasz Polewka, Michał Poprawa, Krzysztof Tokarski, Rafał Bugdol)
2. Legia Warszawa                                      3.32,63
(Stanisław Kolczyński, Paweł Korzeniowski, Karol Zbutowicz, Antoni Kałużyński)
3. AZS AWF Warszawa                                    3.32,75
(Radosław Kawęcki, Dominik Ciężkowski, Bartłomiej Roguski, Adam Dubiel)

kobiety

50 m st. motylkowym
1.  Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź)           25,62
2. Anna Dowgiert (Warta Poznań)                        25,66
3. Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław)              26,57

100 m st. dowolnym
1. Anna Kawecka (AZS AGH Kraków)                   55,08
2. Joanna Cieślak (Warta Poznań)                       55,23
3. Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław)             55,41

100 m st. grzbietowym
1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)                     57,93
2. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz)                  59,28
3. Gabriela Wójtowicz (AZS UWM Olsztyna)          59,96

200 m st. klasycznym
1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław)            2.24,92
2. Weronika Hallmann (AZS AWF Warszawa)         2.26,26
3. Lidia Halicka (Śląsk Wrocław)                          2.26,34

400 m st. dowolnym
1. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)                     4.07,14 - rekord Polski juniorów
2. Paula Żukowska (AZS AWF Katowice)              4.07,67
3. Milena Karpisz (KU AZS PŁ)                             4.07,81

4x200 m st. dowolnym
1. Juvenia Wrocław                                          8.09,19
(Klaudia Naziębło, Olga Szczotka, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz)
2. AZS UMCS Lublin                                         8.12,53
(Zuzanna Rabiniak, Wiktoria Samuła, Kamila Andrzejewska, Julia Adamczyk)
3. UKS 190 Łódź                                             8.15,98
(Aleksandra Knop, Olivia Rajca, Karolina Piechota, Paulina Piechota)