Fenomen PUBG zmusił producentów gier do stworzenia własnych wariacji na temat popularnego trybu Battle Royale. Wszystko wskazuje na to, że podobna rewolucja nie ominie Valve oraz flagowej produkcji studia - Counter-Strike'a: Global Offensive. Fani z serwisu Valve News Network odszukali bowiem w plikach gry zawartość, która może świadczyć o rychłym debiucie trybu.

Battle Royale jest trybem sieciowym w komputerowych grach akcji, w którym co najmniej kilku, a często kilkudziesięciu lub kilkuset graczy (pojedynczo lub w niewielkich drużynach) walczy pomiędzy sobą do momentu , aż pozostanie jedna żywa postać. Rozgrywka prowadzona jest na mapie, na której umieszczone są różne przedmioty pomocne w przetrwaniu.

W kodzie CS:GO odnaleziono właśnie mapę w kształcie wyspy, na której rozrzucone zostały liczne przedmioty, takie jak: skrzynki z zaopatrzeniem, spadochrony, noktowizory, lekkie oraz ciężkie pancerze, ładunki wybuchowe, drony, strzykawki z adrenaliną, a nawet łuki kompozytowe oraz broń biała!

 


Co ciekawe pliki zostały umieszczone w grze już w maju 2016 roku, a więc jeszcze przed premierą PUBG. Wielki sukces dzieła Brendana Greene'a może jednak zmotywować Valve do rychłego wypuszczenia rozszerzenia.