Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że to przyjezdne będą faworytem. Wicemistrzynie Polski radziły sobie jednak nadzwyczaj dobrze.

Mimo słabego początku łodzianki włączyły się do walki w środkowej fazie pierwszego seta. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zdołały jednak złapać kontaktu z rywalkami i przegrały dość wysoko 18:25.

Zupełnie inna była druga odsłona spotkania. Aż do stanu 20:20 utrzymywała się walka punkt za punkt. Końcówkę zdominowały Rosjanki  kilkukrotnie skutecznie atakujac i blokując. Pozwoliło im to cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej partii.

Niekorzystny wynik nie podciął gospodyniom skrzydeł. Walczyły dzielnie, lecz Natalja Gonczarowa i jej koleżanki okazały się zbyt silnym rywalem. Trener Budowlanych próbował zmian co i raz wprowadzając na boisko Julię Twardowską w miejsce Martyny Grajber, lecz i to nie przyniosło zamierzonych efektów.

O zwycięstwo w grupie D będzie bardzo ciężko. Polski zespół czekają jeszcze starcia z Galatasaray Stambuł i VakifBankiem Stambuł. To bardzo silne tureckie drużyny, które regularnie osiągają sukcesy w rozgrywkach na szczeblu Europy.

Grot Budowlani Łódź - Dynamo Moskwa 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)

 

Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Hana Cutura, Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Martyna Grajber – Agata Witkowska (libero) oraz Ewelina Polak, Julia Twardowska.

Dynamo: Wiera Wietrowa, Natalia Gonczarowa, Jana Szczerban, Daria Stoliarowa, Irina Fietisowa, Jekatierina Lubuszkina - Darja Talyszewa (libero).