Atanasijević w latach 2011-2013 reprezentował barwy występującej w PlusLidze Skry. Serb mimo tego, że był zmiennikiem Mariusza Wlazłego przyciągnął uwagę zagranicznych klubów. Zainteresowanie jego osobą wyrazili włodarze włoskiej Perugii i doprowadzili do transferu młodego zawodnika.

26-letni atakujący ma na swoim koncie srebrny medal mistrzostw Polski. Ten sam wyczyn powtórzył dwukrotnie w lidze włoskiej. Dwa razy stawał również na drugim stopniu podium Ligi Mistrzów i ewidentnie ma smaka na pierwsze zwycięstwo.

Sir Safety Perugia, póki co, prezentuje się w rozgrywkach znakomicie. Po zwycięstwach nad czołową drużyną świata Cucine Lube Civitanova (3:2) i Fenerbahce Stambuł (3:0) siatkarze Lorenzo Bernardiego znajdują się na szczycie tabeli mocnej grupy A.

Również sam siatkarz jest w tej edycji Ligi Mistrzów w ścisłej czołówce. Atanasijević z dorobkiem 59 punktów po dwóch kolejkach przewodzi w klasyfikacji najlepiej punktujących z miażdżącą przewagą nad zawodnikiem Ford Store Levoranta Sastamala Urpo Sivulą i Geogriem Grozerem. W meczu z Cucine Lube zdobył 34 punkty, a z Fenerbahce 25. Serb jest najlepszy również w elemencie zagrywki. Ma na swoim koncie 7 asów serwisowych.