Dramat Manchesteru United! Gol w ostatniej akcji dał punkt "Lisom"

Manchester United zremisował na wyjeździe Leicester 2:2. Obie bramki dla "Czerwonych Diabłów" zdobył Juan Mata, ale bohaterem spotkania został Harry Maguire, który gola na wagę punktu zdobył w ostatniej akcji meczu.

United po blamażu z Bristol City i odpadnięciu z Pucharu Ligi pojechali na King Power Stadium. Wydaje się, że przy takiej grze Manchesteru City, druga ekipa z tego miasta może liczyć co najwyżej na wicemistrzostwo. Piłkarze Jose Mourinho zaczęli mecz dość słabo, w 27. minucie Jamie Vardy wyprowadził "Lisy" na prowadzenie.

Wobec nieco gorszej postawy Romelu Lukaku oraz Paula Pogby, rolę lidera przejął Juan Mata, który najpierw doprowadził do wyrównania, a w drugiej połowie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego zapewnił "Czerwonym Diabłom" prowadzenie. Podwyższyć wynik mógł m.in. Jesse Lingard, który w stuprocentowej sytuacji, mając przed sobą pustą bramkę, trafił w słupek. Na domiar złego "Lisy" ostatnie 20 minut musiały grać w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Daniela Amartey'a. Wydawało się, że United nie wypuści już prowadzenia z rąk. W ostatniej akcji meczu kapitalną wrzutkę Marca Albrightona wykorzystał Maguire i dał punkt "Lisom".

Leicester - Manchester United 2:2 (1:1)

Bramki: Vardy 27, Maguire 90+4 - Mata 40, 60

Leicester: Schmeichel - Simpson (Amartey 57'), Morgan, Maguire, Fuchs - Ndidi, Iborra (Okazaki 67') - Mahrez, Gray (Chilwell 80'), Albrighton - Vardy

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smailling, Jones, Young - Matic, Pogba - Mata (Mkhitaryan 83'), Lingard (Herrera 76'), Martial (Rashford 71') - Lukaku

Żółte kartki: Albrighton, Mahrez - Lindelof, Matic

Czerwona kartka za dwie żółte: Amartey