Wigilijna fiesta Ajaksu Amsterdam! Okienko Kluiverta i taniec w polu karnym (WIDEO)

Piłkarze Ajaksu Amsterdam nie próżnowali, ligową kolejkę Eredivisie rozgrywając nawet 24 grudnia. Gdy wszyscy przygotowywali wigilijne stoły, ozdabiając je wszelakimi potrawami, wicemistrz Holandii rozprawiał się przed własną publicznością z Willem II (3:1). I to w jakim stylu! Piękną bramką popisał się Justin Kluivert, zaś cudowną asystę dołożył David Neres.

Dla Ajaksu wigilijne spotkanie z Willem II w ramach 18. kolejki Eredivisie było niezwykle ważne w kontekście walki o mistrzostwo Holandii. Zespół Michaela Reizigera mógł utrzymać dystans pięciu punktów do liderującego PSV Eindhoven na zakończenie roku.

Faworyt długo się męczył, jednak paradoksalnie - dobrze podziałał na nich gol rywali. W 53. minucie do siatki trafił Francisco Sol, a gospodarze wzięli się do roboty. Już dziesięć minut później kapitalną akcją indywidualną popisał się Justin Kluivert, który wymanewrował rywali schodząc do prawej nogi i pokonując bramkarza kapitalnym strzałem “pod ladę”.

Ajax napierał, a dziesięć minut później prawdziwą sambę w polu karnym Willem II zaprezentował David Neres, który nie miał litości dla jednego z obrońców, pod choinkę sprawiając mu… prawdziwy ból głowy. Młodemu Brazylijczykowi pozostało wyłożyć piłkę niezwykle skutecznemu w tym sezonie Kasperowi Dolbergowi, a Duńczyk dopełnił formalności. Wynik w 81. minucie ustalił brazylijski asystent.

Piękne bramki Ajaksu w załączonym materiale wideo.