Wszystkie gole reprezentacji Polski w 2017 roku (WIDEO)

Biało-Czerwoni rozegrali w 2017 roku sześć meczów o punkty i wygrali aż pięć z nich. Nie licząc wielkiej wtopy w Danii (0:4) reprezentacja Polski radziła sobie świetnie i awansowała do MŚ 2018. Aż połowę z 18 goli zdobytych w tym roku strzelił Robert Lewandowski, warto więc na zakończenie tych 12 miesięcy przypomnieć sobie wszystkie trafienia naszych reprezentantów!

Reprezentacja Polski rozegrała w 2017 roku osiem spotkań, z czego sześć było o punkty. W ich trakcie podopieczni Adama Nawałki trafili do siatki rywali 18-krotnie, co daje wysoką średnią aż trzech bramek na mecz. Dodając do tego zerowe konto bramkowe i wielką wtopę w Danii (0:4), można pokusić się o stwierdzenie, że był to wybitny rok pod kątem strzeleckim.

Dwie bramki w Czarnogórze, po trzy wrzucone Rumunii i Kazachstanowi, aż sześć w Erywaniu i cztery na zakończenie eliminacji na Stadionie Narodowym. Robert Lewandowski i spółka nie mieli problemów z trafianiem do siatki nawet mimo braku klasowego kompana u boku napastnika Bayernu. Wielkie problemy z kontuzjami miał bowiem Arkadiusz Milik, który trafił do siatki tylko raz.

Aż dziewięć goli było udziałem Lewandowskiego, który został królem strzelców całych eliminacji. Nasz kapitan do siatki nie trafił wyłącznie w Kopenhadze, popisując się dwoma hat-trickami. Pozostałe bramki zdobywali między innymi Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki czy Krzysztof Mączyński.

Po wywalczeniu awansu w meczu z Czarnogórą (4:2) podopieczni Nawałki zagrali dwa mecze kontrolne (z Urugwajem i Meksykiem), w których nie potrafili pokonać bramkarza rywali przez 180 minut.

Reprezentacja Polski na MŚ 2018 zagra w grupie H z Kolumbią, Senegalem i Japonią. W trakcie przyszłorocznych przygotowań do mundialu zmierzymy się między innymi z Nigerią, Koreą Południową i Litwą.

Wszystkie bramki reprezentacji Polski w 2017 roku w załączonym materiale wideo.