Legia Warszawa pozyskała Chukwu w styczniu 2017 roku, a Nigeryjczyk miał być sporym wzmocnieniem linii ofensywnej stołecznego klubu. Napastnik od dłuższego czasu znajdował się na fali - dobrze spisywał się w Molde, a później podpisał korzystny finansowo kontrakt w lidze chińskiej.

25-latek miał wypełnić lukę po Nemanji Nikoliciu, ale szybko okazało się, że nie do końca spełnia wymagane kryteria. Ogółem w sezonie 2017/2018 pojawił się na placu gry w sześciu spotkaniach - dwa razy w lidze i cztery w Pucharze Polski. Łącznie rozegrał 388 minut.

Niegeryjski portal scorenigeria.com.ng postanowił przeprowadzić śledztwo na własną rękę i wyjaśnić powody tak mało zadowalających statystyk swojego piłkarza. Efekt? Afrykanie zarzucają Polakom rasizmu, który ma być główną przyczyną kiepskiej pozycji Chukwu w zespole z Warszawy.

- Chukwu jest nieszczęśliwy i poirytowany sytuacją w Polsce. Całkiem prawdopodobne, że będzie musiał przemyśleć kilka ofert klubów z MLS (red. Major League Soccer - czytamy na scorenigeria.com.ng.

- Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest rasizm, więc piłkarz powinien jak najszybciej opuścić aktualny klub, aby powrócić na odpowiednie tory - dodają redaktorzy portalu.

Nie ma co się dziwić, że Nigeryjczyk nie jest zadowolony z aktualnej sytuacji w Legii, ale portal scorenigeria.com.ng chyba mocno przesadził z wyciąganiem tak pochopnych wniosków...