Alpejski PŚ: Paris wygrał zjazd w Bormio

Włoch Dominik Paris wygrał w Bormio zjazd alpejski Pucharu Świata. Nieznacznie wyprzedził dwóch Norwegów - o 0,04 s Aksela Lunda Svindala i o 0,17 Kjetila Jansruda.

28-letni Paris odniósł dziewiąte pucharowe zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął niemal równo pięć lat temu właśnie w Bormio.

"Dobrze pojechałem górę i to zadecydowało. Trasa nie była łatwa, było dużo uskoków" - powiedział Paris.

Kilku alpejczyków nie poradziło sobie z czwartkowym zjazdem. Najgroźniejszy wypadek miał Niemiec Dominik Schwaiger, który śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Austriak Marcel Hirscher, który w czwartek nie startował. Liderem klasyfikacji zjazdu pozostał Svindal.

Organizatorzy zjazdu w Bormio mieli kłopoty z przygotowaniem trasy. Z tego powodu odwołano środowy trening, a zawody rozpoczęto z niemal godzinnym opóźnieniem. Z dalekim numerem do rywalizacji przystąpi Paweł Babicki.