Abreu jest wyróżniającą się zawodniczką klubu Volei Bauru. Wyróżnia ją jednak nie tylko znakomita forma sportowa, lecz inna kontrowersyjna kwestia. Tiffany jeszcze pięć lat temu znana była jako Rodrigo Pereira De Abreu, a potem przeszła operację zmiany płci. Nie da się ukryć, że wygląda nieco inaczej niż jej koleżanki z drużyny. Różni się jej szkielet, muskulatura...

Występy Brazylijki w żeńskiej lidze wciąż spotykają się z krytyką. Wcześniej, gdy grała we włoskich rozgrywkach inne zawodniczki, a także prezesi klubów jawnie komentowali tę sytuację złośliwie twierdząc, że sprowadzenie transseksualnej siatkarki wystarczy, by zdobyć tytuł mistrza kraju.

W lutym 2017 roku FIVB oficjalnie zaakceptowała nową tożsamość zawodniczki. Przystosowanie się do rozpoczęcia "nowego życia" kosztowało siatkarkę wiele wysiłku, ale także pieniędzy. Wszystkie poprawki, które naniosła na swój wizerunek nie były przecież tanie.

 

Wiele kontrowersji budzą słowa szkoleniowca reprezentacji Brazylii. Powiedział on, że nie zawaha się powołać Tiffany jeśli zasłuży na to dobrą grą. Jedno jest pewne - nie wszyscy będą w stanie to zaakceptować.