NHL: Jagr coraz bliżej rekordowej liczby występów

Grający w Calgary Flames Jaromir Jagr po raz 1731. wystąpił w meczu sezonu zasadniczego ligi NHL. Bramki nie zdobył, jego zespół przegrał po rzutach karnych z San Jose Sharks 2:3, ale 45-letni czeski hokeista awansował na trzecie miejsce listy wszech czasów.

Najwięcej występów w historii zanotował Gordie Howe - 1767, a drugi jest Mark Messier - 1756. Jagr dogonił trzeciego na tej liście Rona Francisa. Co ciekawe, obaj grali w Pittsburgh Penguins, gdy zespół ten w latach 1991-92 zdobywał Puchar Stanleya. Kanadyjczyk karierę zakończył w 2004 roku i jest obecnie menedżerem Carolina Hurricanes, natomiast Jagr występuje do dzisiaj.

Czech wrócił na lód po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Od rozpoczęcia rozgrywek wystąpił w 20 meczach, w których zdobył jedną bramkę i miał sześć asyst. W czwartek przebywał na lodzie ponad 13 minut. Jeśli będzie grał bardziej regularnie niż do tej pory, to już w tym sezonie może pobić rekord Howe'a. Wysoko jest także w innych statystykach - w punktacji kanadyjskiej ustępuje tylko Wayne'owi Gretzky'emu, a w klasyfikacji strzelców zajmuje trzecie miejsce - za Gretzkym i Howem.

W czwartek to nie Jagr był jednak bohaterem meczu w San Jose. Został nim Joe Pavelski, zdobywając jednego z goli w regulaminowym czasie gry i wykorzystując pierwszego karnego. Później decydującego karnego strzelił Joonas Donskoi. Do bramki gości trafił jeszcze w trzeciej tercji Timo Maier.

Trwa świetna passa Vegas Golden Knights, wygrali szósty mecz z rzędu. Tym razem pokonali na wyjeździe po dogrywce Los Angeles Kings 3:2. Po raz pierwszy debiutujący w NHL zespół ma taką serię. Knights zdobywali punkty w 11 kolejnych meczach, co także jest rekordem nowicjuszy.