Siatkówka

Żygadło: Nie jestem za zmianami trenerów co...

Siatkarskie środowisko żyje tematem wyboru nowego trenera dla seniorskiej kadry. Swojej aplikacji nie złożył Sebastian Pawlik, który poprowadził młodzieżową reprezentację do zdobycia tytułu mistrza świata.

- To jeszcze nie ta pora. Każdy trener marzy o tym, by poprowadzić seniorską reprezentację. Byłoby to dla mnie bardzo trudne zadanie, ponieważ od dawna pracuję w siatkówce młodzieżowej. Nigdy nie pracowałem jako trener seniorskiej drużyny i jest to przeszkoda - skomentował Pawlik.

Po tym, jak stało się jasne, że Ferdinando De Giorgi straci posadę szkoleniowca reprezentacji wielu upatrywało w nim kandydata na to stanowisko. - Jestem pracownikiem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gdyby pojawił się pomysł któregoś z działaczy to być może potoczyłoby się to inaczej. Jeżeli ktoś do mnie zadzwoni, to na pewno chętnie porozmawiam - dodał.

Osiągnięcie wielkiego sukcesu w siatkówce młodzieżowej rozbudziło apetyt trenera na zrobienie kolejnego kroku. - Dla mnie naturalną drogą jest bycie w seniorskiej siatkówce. Muszę najpierw ją poznać. Przejęcie pierwszej reprezentacji po kadrze młodzieżowej byłoby nawet nie skokiem na głęboką wodę. To zakrawałoby o szaleństwo - podsumował trener zwycięzców młodzieżowego mundialu.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.