PlusLiga: Asseco Resovia wygrała w Szczecinie

Siatkarze Espadonu Szczecin przegrali 0:3 z Asseco Resovią w spotkaniu 15. kolejki PlusLigi. Najwięcej emocji przyniosła premierowa odsłona tego meczu, zwieńczona rywalizacją na przewagi. W dwóch kolejnych setach przyjezdni dyktowali warunki gry.

Przed meczem piąta w tabeli ekipa z Rzeszowa wyprzedzała ósmy Espadon o trzy punkty. Faworytami byli wychodzący ostatnio z dołka siatkarze Asseco Resovii, jednak drużyna ze Szczecina nie jest w tym sezonie łatwym rywalem – aż osiem spotkań Espadonu w obecnym sezonie rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku.

Premierowa odsłona starcia w Szczecinie długo przebiegała pod znakiem przewagi przyjezdnych (5:8, 11:16), którzy imponowali blokiem. W końcówce goście grali nieskutecznie w ataku, a podopieczni trenera Michała Gogola zaczęli odrabiać straty i dopięli swego; po ataku Bartłomieja Klutha wyrównali stan seta na 23:23. Partię zakończyła rywalizacja na przewagi, w której gospodarze mieli cztery piłki setowe. Kluczowe akcje padły jednak łupem rzeszowian, którzy najpierw zablokowali Klutha, a w kolejnej akcji, po ataku Dominika Depowskiego, zakończyli tę partię (28:30).

Drugi set był wyrównany jedynie na początku (8:8). W dalszej części przewagę zaczęli budować przyjezdni, którzy odskoczyli przy zagrywkach Marcina Możdżonka (9:13). Gospodarze znów próbowali zmniejszyć dystans, nie zdołali jednak powtórzyć historii z pierwszej partii. Asseco Resovia utrzymywała przewagę, a atak Depowskiego znów ustalił wynik seta (20:25).

Trzecia partia miała podobny przebieg, jak poprzednia. Po wyrównanym początku, środkowa część należała do rzeszowian (11:16). Gospodarze znów próbowali gonić, a as serwisowy Michała Ruciaka przywrócił nadzieje na przedłużenie tego meczu (17:20). Podopieczni Andrzeja Kowala nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Skuteczny blok Bartłomieja Lemańskiego przyniósł piłkę meczową (18:24), a przestrzelona zagrywka Klutha zakończyła to spotkanie (20:25).

Najlepiej punktowali: Bartłomiej Kluth (22) – Espadon; Aleksander Śliwka (14) – Resovia. Gospodarze zdobyli więcej punktów zagrywką (4–2), ale gorzej prezentowali się w ataku (36–39) i bloku (8–13), popełnili też więcej błędów własnych od rywali (26–20). MVP: Aleksander Śliwka.

Espadon Szczecin – Asseco Resovia 0:3 (28:30, 20:25, 20:25)

Espadon: Michał Ruciak, Justin Duff, Bartłomiej Kluth, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski, Eemi Tervaportti – Dawid Murek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Mateusz Malinowski, Jeffrey Menzel, Adrian Mihułka (libero)

Asseco Resovia: Thibault Rossard, Marcin Możdżonek, Jochen Schoeps, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Dominik Depowski, Jakub Jarosz, Elviss Krastins.

Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki PlusLigi:

2017-12-13: Łuczniczka Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
2017-12-17: GKS Katowice – Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)
2017-12-18: BBTS Bielsko-Biała – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:21, 12:15)
2017-12-30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (14.45; transmisja – Polsat Sport)
2017-12-30: Dafi Społem Kielce – Jastrzębski Węgiel (17.00)
2017-12-30: Onico Warszawa – Cerrad Czarni Radom (18.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-12-30: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn (18.00).