Rok 2017 był dla fanów Bayernu czasem pełnym emocji. Z jednej strony Bawarczycy po raz piąty z rzędu sięgnęli po tytuł mistrzów Niemiec, a z drugiej musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci odpadnięcia z Ligi Mistrzów czy krajowego pucharu. Rok kończą na pierwszym miejscu w Bundeslidze, z dziewięciopunktową przewagą nad Schalke 04.

 

Kibice "Die Roten", w sondażu przeprowadzonym przez "Sport Bild", za najjaśniejszy punkt drużyny uważają obecnie Joshuę Kimmicha. 22-latek kapitalnie zastąpił Philippa Lahma, który latem zakończył piłkarską karierę. Młody Niemiec otrzymał aż 35% głosów, czyli dwa razy tyle, co super strzelec Bayernu Robert Lewandowski (17%). Trzecią pozycję zajął w głosowaniu Sven Ulreich (10%), co wydaje się być kolejnym zaskoczeniem.

 

"Lewy" bezkonkurencyjny był za to w innym zestawieniu. Chodzi o... najlepszy styl roku. Przefarbowanie włosów okazało się wizerunkowo skuteczne, bo polski napastnik otrzymał 26% głosów. Kolejne miejsca należą do Jerome'a Boatenga i Thomasa Muellera.