Stuhec i Dragic najlepszymi sportowcami Słowenii w 2017 roku

Alpejka Ilka Stuhec i koszykarz Goran Dragic wybrani zostali najlepszymi sportowcami Słowenii w 2017 roku w 44. plebiscycie stowarzyszenia dziennikarzy - poinformowały miejscowe media.

W tym roku Stuhec zdobyła złoty medal mistrzostw świata w zjeździe, zaś Dragic (Miami Heat) zdobył z reprezentacją złoto mistrzostw Europy; uznano go najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju.

W głosowaniu Stuhec zdobyła 55 punktów i wyprzedziła judoczkę Tinę Trstenjak 3 oraz specjalizującą się we wspinaczce sportowej Janję Garnbret 2. W rywalizacji mężczyzn Dragic 40 pkt wyprzedził kolarza Primoza Roglica i kajakarza górskiego Benjamina Savseka - po 10.

W poprzedniej edycji słoweńskiej ankiety triumfowali: Trstenjak oraz skoczek narciarski Peter Prevc, dla którego było to czwarte zwycięstwo z rzędu.