Jones Jr ogłosił to za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego rywalem będzie Scott Sigmon (30-11-1, 1 KO). Pojedynek w kategorii junior ciężkiej zakontraktowano na dziesięć rund.

 

Podczas wspomnianej gali będzie można obejrzeć zarówno pojedynki w boksie, jak również w MMA. - Jeśli chcecie zobaczyć mnie po raz ostatni w Pensacoli, bądźcie tam 8 lutego. To będzie koniec - powiedział 48-latek.

 

 

 

Jones Jr ma za sobą bardzo bogatą karierę. W 1988 roku wywalczył srebro na IO w Seulu. Był sześciokrotnym mistrzem świata w czterech kategoriach wagowych - średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej. Walczył m.in. z Bernardem Hopkinsem, Johnem Ruizem, Antonio Tarverem, Feliksem Trinidadem, Joe Calzaghem czy Denisem Lebiediewem. W 2012 roku w Łodzi pokonał Pawła Głażewskiego.

 

W ostatnich latach Amerykanin rozmieniał się na drobne, walcząc z coraz słabszymi pięściarzami. W grudniu 2015 roku został ciężko znokautowany przez Enzo Maccarinellego, co było kolejnym sygnałem, że najlepsze lata ma już dawno za sobą. W międzyczasie, otrzymał rosyjskie obywatelstwo.