Pewna wygrana Radwańskiej w Auckland! Polka w II rundzie

Rozstawiona z "czwórką" Agnieszka Radwańska wygrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maia 6:2, 4:6, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA na twardych kortach w Auckland.

Głosuj na swojego faworyta w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku

W decydującym secie Polka przegrywała 1:2, ale potem zdobyła pięć gemów z rzędu. W rankingu światowym Radwańska jest 28., a Haddad Maia 71. Wcześniej ze sobą nie grały.

We wrześniu Brazylijka dotarła do finału imprezy WTA w Seulu; przegrała w trzech setach z triumfatorką French Open Łotyszką Jeleną Ostapenko. Polska zawodniczka triumfowała w Auckland w 2013 roku. Występ sprzed czterech lat był jedynym dotychczas startem Radwańskiej w tych zawodach.

W drugiej rundzie (1/8 finału) krakowianka spotka się z Amerykanką Taylor Townsend, która pokonała rodaczkę Christinę McHale 1:6, 6:4, 6:4. Na liście WTA Townsend zajmuje 95. miejsce.

Odpadła broniąca tytułu inna zawodniczka z USA Lauren Davis (nr 5.). Przegrała z kolejną Amerykanką Sachią Vickery 1:6, 2:6. W eliminacjach z zawodami pożegnała się Magdalena Fręch; w pierwszym meczu nie sprostała Vickery.