W pierwszym secie 72. w rankingu WTA Linette dwukrotnie dała się przełamać - przy stanie 1:1 i 2:4. W drugiej partii ani razu nie była w stanie utrzymać podania. Jedynego gema na swoim koncie w tej odsłonie zdobyła po "breaku", gdy przegrywała już 0:5.

 

Spotkanie trwało 63 minuty. Obie zawodniczki posłały po cztery asy. Liczbę niewymuszonych błędów miały zbliżoną - Polka zanotowała ich 18, a rywalka o jeden mniej. Notowana 17 pozycji wyżej w klasyfikacji tenisistek Węgierka znacznie lepiej radziła sobie z kończeniem akcji - zanotowała 17 uderzeń wygrywających, a poznanianka - dziewięć.

 

Wtorkowy pojedynek był pierwszą w karierze konfrontacją 25-letniej Linette z młodszą o rok Babos. Polka na otwarcie - jeszcze w ubiegłym roku (spotkanie odbyło się 31 grudnia) - pokonała Słowaczkę Janę Cepelovą 7:5, 2:6, 6:4. Linette wcześniej raz próbowała sił w turnieju w Shenzhen. Trzy lata temu nie przeszła kwalifikacji.

 

We wtorek do ćwierćfinału nie bez trudu awansowała Rosjanka Maria Szarapowa. Zdobywczyni pięciu tytułów wielkoszlemowych pokonała Amerykankę Alison Riske 4:6, 6:3, 6:2. Niespodziankę sprawiła siostra bliźniaczka Karoliny Pliskovej - Kristyna. 61. rakieta świata wyeliminowała tego dnia triumfatorkę ubiegłorocznego French Open Łotyszkę Jelenę Ostapenko (7. WTA) 6:1, 6:4.

 

Wynik meczu 1. rundy singla:

 

Timea Babos (Węgry, 8) - Magda Linette (Polska) 6:2, 6:1