Piłka nożna

Mourinho: Nie zamierzam nigdzie odchodzić....

Obaj panowie lubią sobie skakać do gardeł na łamach mediów. Praktycznie od momentu, kiedy na ziemię angielską zawitał Conte, pomiędzy Włochem, a Jose Mourinho nie brakuje potyczek słownych. Jeden i drugi wytykają sobie wiele spraw, ale trzeba przyznać, że częściej czyni to Portugalczyk, który także tym razem wyjawił co nie podoba mu się u menadżera Chelsea.

Zdaniem Mourinho jego vis-a-vis zachowuje się przy linii bocznej jak klaun. On sam nie musi tego robić, aby udowodnić, że posiada w sobie pasję. - Pasja to sposób w jaki człowiek poświęca się codziennej pracy, a nie tylko wtedy kiedy jest przed kamerami – przyznał.

Conte szybko zripostował swojego kolegę po fachu. - Myślę, że powinien spojrzeć na siebie z przeszłości. Być może mówił o sobie sprzed lat. Nie wiem jak to powiedzieć po angielsku, ale to nazywa się "demenza senile", kiedy nie pamiętasz rzeczy, które robiłeś w przeszłości. Czasami człowiek zapomina co kiedyś mówił i wyprawiał – skwitował Włoch.

To nie pierwszy raz, kiedy Mourinho ma pretensje do Conte o zbyt żywiołowe reagowanie przy linii bocznej boiska. W poprzednim sezonie Chelsea wygrała na Stamford Bridge z Manchesterem United aż 4:0, a po końcowym gwizdku Portugalczyk podszedł do menadżera The Blues, sugerując, że jego zachowanie było upokarzające.