ŁKS nie pójdzie śladem ZAKSY. Chemik górą w hicie LSK

W szlagierowym starciu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź przegrał z Chemikiem Police 2:3. Mistrzynie Polski przegrywały już 0:2, ale odwróciły losy meczu i przerwały serię jedenastu zwycięstw łodzianek.

Konfrontacja ŁKS z Chemikiem zapowiadała się niezwykle interesująco: łodzianki – jedyna niepokonana drużyna w LSK podejmowała mistrza Polski; policzanki w tym sezonie już raz przegrały – 0:3 Developres SkyRes Rzeszów i traciły do lidera dwa punkty.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne (2:4), jednak po serii dobrych zagrywek Regiane Bidias gospodynie odskoczyły rywalkom (8:4). Policzanki goniły wynik, po dwóch asach serwisowych Izabeli Bełcik zbliżyły się do rywalek (13:11), później złapały kontakt (15:14), jednak później popełniły kilka błędów, dając oddech rywalkom (19:15). W końcówce gospodynie utrzymywały dystans, a błąd policzanek zakończył premierową odsłonę (25:20).

W drugim secie, po wyrównanym początku, gospodynie odskoczyły po dwóch skutecznych blokach Zuzanny Efimienko (9:6) i zdołały utrzymać tę przewagę w środkowej części seta (16:12). W końcówce policzanki znów goniły wynik, miały kontakt z rywalkami jeszcze przy stanie 19:18. Później jednak sześć kolejnych piłek padło łupem gospodyń (25:18). Piłkę setową wywalczyła asem serwisowym Bidias, a wynik skutecznym blokiem ustaliła Efimienko.

Podopieczne podopieczne Jakuba Głuszaka efektownie rozpoczęły trzecią partię. Po asie serwisowym Stefany Veljković gospodynie przegrywały 4:8, a później nawet 6:13. Tym razem to gospodynie musiały gonić wynik i dopięły swego po dwóch czteropunktowych seriach (14:14). W końcówce, po dwóch blokach Straszimiry Simeonowej, znów przewagę uzyskały mistrzynie Polski (21:24). Autowy serwis Bidias zakończył tę część meczu (23:25).

W secie numer cztery wynik długo oscylował wokół remisu (4:4, 10:10, 14:14). Potem punktową serią popisały się policzanki, a skutecznie grała Malwina Smarzek (15:18). Mimo starań gospodyń, tej straty nie udało się im odrobić. Smarzek wywalczyła piłkę setową (20:24), a po skutecznym ataku Bianki Busy (21:25) obie ekipy mogły szykować się do piątej partii. W tie-breaku, przy zmianie stron dwa oczka zaliczki miały gospodynie (8:6). Końcówka należała jednak do mistrzyń Polski. Popisały się one serią czterech wygranych piłek, zwieńczoną asem serwisowym Natalii Mędrzyk (9:11), a w kluczowych akcjach dwukrotnie w antenkę zaatakowała Bidias (11:14), choć druga z tych akcji wzbudziła sporo kontrowersji. Spotkanie skutecznym atakiem zakończyła Busa (11:15). MVP: Stefana Veljković.

ŁKS Commercecon Łódź – Chemik Police 2:3 (25:20, 25:18, 23:25, 21:25, 11:15)

ŁKS Commercecon: Katarzyna Sielicka, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska – Krystyna Strasz (libero) oraz Małgorzata Skorupa, Deja McClendon.
Chemik: Natalia Mędrzyk, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Bełcik, Bianca Busa, Stefana Veljkovic, Katarzyna Zaroślińska-Król – Aleksandra Krzos (libero) oraz Sladjana Mirkovic, Straszimira Simeonowa, Malwina Smarzek.

Pozostałe wyniki 12. kolejki LSK:

2018-01-05: Grot Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:8, 30:32, 25:19, 17:19)
2018-01-06: MKS Dąbrowa Górnicza – Poli Budowlani Toruń 1:3 (19:25, 14:25, 25:22, 20:25)
2018-01-06: Impel Wrocław – Trefl Proxima Kraków 2:3 (20:25, 25:23, 24:26, 26:24, 13:15)
2018-01-06: Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (26:24, 25:15, 25:18)
2018-01-07: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Enea PTPS Piła (17.00)
2018-01-08: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Pałac Bydgoszcz (18.00).