MP w biegach narciarskich: Złote medale Jaśkowiec i Burego

Sylwia Jaśkowiec z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w biegach narciarskich na dystansie 10 km techniką dowolną. U mężczyzn najszybciej 15 km pokonał Dominik Bury z MKS Istebna. Zawody odbyły się na Polanie Jakuszyckiej.

Po sobotnich sprintach w niedzielę kobiety rywalizowały na 10 km, a mężczyźni mieli do pokonania o pięć więcej. Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Jaśkowiec, która kolejną Ewelinę Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) na mecie wyprzedziła o 34 sekundy. Ponieważ zawody w Jakuszycach miały charakter międzynarodowy brązowy medal powędrował do Martyny Galewicz (KS AZS AWF Katowice), która uzyskała piąty czas.

Wśród mężczyzn najszybszy był Dominik Bury, którego brat Kamil dzień wcześniej zdobył złoto w sprincie techniką klasyczną. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy, którzy sięgnęli po medale w sobotę, ale zamienili się pozycjami. Trzeci w sobotę Jan Antolec (KS AZS AWF Katowice) był tym razem drugi, a wicemistrz sprintu Paweł Klisz (UKS Rawa Siedlce) zdobył brąz.