Grupa A (Foro Italico – Rzym/Nelson Mandela Forum – Florencja, Włochy)
9 września, niedziela:
19:30 Włochy – Japonia (Foro Italico)
12 września, środa:
17:00 Dominikana – Słowenia
20:30 Belgia – Argentyna
13 września, czwartek:
17:00 - Dominikana – Japonia
20:30 - Włochy – Belgia
14 września, piątek:
17:00 Argentyna – Dominikana
20:30 Japonia – Słowenia
15 września, sobota:
17:00 Belgia – Słowenia
20:30 Włochy – Argentyna
16 września, niedziela:
17:00 Japonia – Belgia
20:30 Dominikana – Włochy
17 września, poniedziałek:
17:00 Belgia – Dominikana
20:30 Argentyna – Słowenia
18 września, wtorek:
17;00 Japonia – Argentyna
20:30 Włochy – Słowenia
 
Grupa B (Bulstrad Arena – Ruse, Bułgaria)
12 września, środa:
14:00 Holandia – Kanada
17:00 Brazylia – Egipt
20:30 Francja – Chiny
13 września, czwartek:
17:00 - Egipt – Kanada
20:30 - Brazylia – Francja
14 września, piątek:
17:00 Chiny – Holandia
20:30 Francja – Egipt
15 września, sobota:
17:00 Kanada – Chiny
20:30 Holandia – Brazylia
16 września, niedziela:
17:00 Chiny – Egipt
20:30 Holandia – Francja
17 września, poniedziałek:
17:00 Egipt – Holandia
20:30 Brazylia – Kanada
18 września, wtorek:
17:00 Francja – Kanada
20:30 Chiny – Brazylia
 
Grupa C (Pala Florio – Bari, Włochy):
12 września, środa:
14:00 Kamerun – Tunezja
17:00 Australia – Rosja
20:30 USA – Serbia
13 września, czwartek:
17:00 - USA – Australia
20:30 - Kamerun – Serbia
14 września, piątek:
17:00 Australia – Kamerun
20:30 Rosja – Tunezja
15 września, sobota:
17:00 Serbia – Tunezja
20:30 USA – Rosja
16 września, niedziela:
17:00 Kamerun – USA
20:30 Serbia – Australia
17 września, poniedziałek:
17:00 Rosja – Kamerun
20:30 Australia – Tunezja
18 września, wtorek:
17:00 USA – Tunezja
20:30 Serbia – Rosja
 
Grupa D (Pałac Kultury i Sportu – Warna, Bułgaria):
9 września, niedziela:
19:30 Bułgaria – Finlandia
12 września, środa:
17:00 Iran – Portoryko
20:30 Kuba – Polska
13 września, czwartek:
17:00 Portoryko – Polska
20:30 Bułgaria – Iran
14 września, piątek:
17:00 Iran – Kuba
20:30 Bułgaria – Portoryko
15 września, sobota:
17:00 Kuba – Iran
20:30 Polska – Finlandia
16 września, niedziela:
17:00 Portoryko – Finlandia
20:30 Kuba – Bułgaria
17 września, poniedziałek:
17:00 Kuba – Portoryko
20:30 Iran – Polska
18 września, wtorek:
17:00 Finlandia – Iran
20:30 Bułgaria – Polska

 


 
Przypominamy główne zasady turnieju.
 
Przyszłoroczny czempionat rozpocznie się w niedzielę 9 września dwoma meczami otwarcia – w Rzymie (Włochy – Japonia) oraz Warnie (Bułgaria – Iran). Zasadnicza część 1. rundy rozpocznie się jednak trzy dni później i potrwa kolejnych siedem (12-18 września). W tym czasie 24 drużyny podzielone (zgodnie z wynikami losowania z 30 listopada) na 4 grupy po 6 zespołów, rozegrają każda po 5 meczów w systemie „każdy z każdym”. Do kolejnej rundy awansują te z miejsc 1-4 w każdej z grup. Dla większości reprezentacji będzie się to wiązać ze zmianą miasta (gospodarze pierwszej rundy to: Florencja, Ruse, Bari i Warna, a drugiej: Mediolan, Bolonia, Sofia i Warna), dla niektórych - także ze zmianą kraju. Włochom i Bułgarom awans z któregokolwiek z pierwszych 3. miejsc gwarantuje grę przed własną publicznością w rundzie II. Podobnie rozpoczynający mistrzostwa w Warnie Polacy pozostaną tam jeśli awansują z miejsca 1. lub 3., a z 2. lokaty wylądują w Sofii – 4. miejsce oznacza już przeprowadzkę do Mediolanu.
 
Na koniec 2. rundy (21-23 września, cztery zespoły w czterech grupach, grające każdy z każdym) sporządzony zostanie ranking uwzględniający także wyniki z pierwszej rundy. Awansują najlepsze zespoły każdej z grup, a o ich przydziale do jednej z dwóch grup 3. rundy (26-28 września) decydować będzie losowanie. Dołączą do nich także 2 najlepsze drużyny spośród zdobywców drugich miejsc rundy 2.
 
Po serii meczów każdy z każdym dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinału (29 września) rozgrywanego „na krzyż” między zdobywcami pierwszych i drugich miejsc z rundy 3. Finał i mecz o brązowy medal zostaną rozegrane 30 września w Turynie (w tym też mieście, w hali Palasport Olimpico mają rozegrać się wszystkie mecze od 3. rundy począwszy).