Kownacki rozchwytywany! Ma oferty nie tylko z Włoch

Dawid Kownacki mimo, że rzadko występuje w barwach Sampdorii Genua, to wystarczyło, żeby zwróć na siebie uwagę innych klubów. Napastnik, który jest kapitanem reprezentacji Polski U-21 otrzymał kilka interesujących propozycji zmiany barw klubowych w zimowym oknie transferowym.

Polski snajper, który w połowie marca skończy 21 lat, robi prawdziwą furorę na włoskich boiskach. Mimo, że gra bardzo niewiele to już zdążył strzelić 6 goli biorąc pod uwagę występy w Serie A oraz w Pucharze Włoch. "Kownaś" średnio co 43 minut wpisuje się na listę strzelców.

Nic więc dziwnego, że inne kluby są zainteresowane wypożyczeniem byłego gracza Lecha Poznań. Jak podaje włoski serwis calciomercato.com, Sampdoria dostała kilka zapytań o młodego gracza. 13-krotnego reprezentanta Polski U-21 chcą mieć w swoich szeregach kluby nie tylko z Włoch, ale również z Niemiec czy Hiszpanii.

Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego podają, że dżokera Sampdorii chcą wypożyczyć przedstawiciele Serie A - SPAL, Torino, a także Espanyol Barcelona oraz Hamburger SV. Jednak władze klubu z Genui nie są zainteresowane wypożyczeniem gracza urodzonego w Gorzowie Wielkopolskim i z miejsca zbywają wszystkich kontrahentów.

W ostatnich dwóch występach w Serie A "Kownaś" spędził na murawie zaledwie 29 minut, ale nie przeszkodziło mu to pokazać się ze świetnej strony. W spotkaniu ze SPAL (2:0) zaliczył asystę, natomiast w potyczce z Benevento (2:3) zdobył bramkę.

Łącznie w 12 występach (10 Serie A, 2 Coppa Italia) dla ekipy ze Stadio Luigi Ferraris strzelił 6 goli oraz zanotował 2 asysty. Potrzebował do tego tylko 256 minut.