Uczestnikami gali będą więc twórcy filmu i aktorzy odtwarzający główne role, m.in. Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Anna Prus. Konferansjerami Gali Finałowej będą Paulina Sykut-Jeżyna i Radek Brzózka.


Podobnie, jak w latach ubiegłych, organizatorzy wystąpili do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki z prośbą o objęcie patronatem honorowym wydarzenia, a do Kapituły Plebiscytu zaproszono Jerzego Makulę, Paulinę Chylewską, Macieja Zakościelnego i Macieja Stroińskiego.


Więcej informacji nt. Cumulusów można znaleźć pod adresem: https://cumulusy.pl/plebiscyt/


„Cumulusy” to konkurs ogólnopolski, który krótko opisują następujące zasady:

 

- od 1 stycznia 2018 na stronie www.cumulusy.pl można zgłaszać zawodników do udziału w plebiscycie. W tym roku, po raz pierwszy, fani lotnictwa będą głosować na sportowców lotniczych pogrupowanych w 10. kategoriach:
akrobacja,
balony,
lotnie i paralotnie,
mikroloty,
modelarstwo,
samoloty,
spadochrony,
szybowce,
śmigłowce.

 

- Kapituła przyznaje punkty za osiągnięcia sportowe w 2017 roku i tym samym nominuje max 30 zawodników lub/i załóg.


- głosowanie smsowe na Nominowanych wyłania 10. Finalistów, którzy zostają ogłoszeni 3 lutego 2018 podczas Cumulusy 2017 Open Day w Airport Hotel Okęcie.


- końcowy etap to głosowanie na 15 Finalistów.


Od tego roku uczestnicy plebiscytu wybierają lotnika w jeszcze jednej kategorii – to CUMULUS EXTREME.


„Cumulus Extreme” – to jedyna i niepowtarzalna nagroda – statuetka, przyznawana w ramach plebiscytu Cumulusy 2017 zawodnikowi lub załodze za wyjątkowy, spektakularny i ekstremalny wyczyn lotniczy w 2017 roku.


Cumulusy 2017 to ogólnopolski plebiscyt na 10 najlepszych, polskich sportowców lotniczych. Nie od dziś jednak wiadomo, że polscy piloci potrafią dokonywać rzeczy wydawałoby się wręcz niemożliwych, które wykraczają poza jakiekolwiek regulaminy sportowe, klasyfikacje medalowe czy rankingi. Historia lotnictwa pokazuje, że Polacy byli, są i zapewne wielokrotnie jeszcze będą pionierami, odkrywcami, rekordzistami czy eksploratorami awiacji.


Ogólne zasady wyłaniania zdobywcy statuetki „Cumulus Extreme”:


- do dnia 14.01.2018 kibicie i fani mogą zgłaszać swoich faworytów w kategorii „Cumulus Extreme” za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.cumulusy.pl


- Kapituła decyduje o tym, kto spośród zgłoszonych zawodników lub/i załóg otrzymuje nominację do kolejnego etapu, którym jest głosowanie smsowe


- od 16.01.2018 do 15.02.2018 trwa głosowanie smsowe, a statuetkę „Cumulus Extreme” otrzymuje zawodnik lub załoga z największą liczbą zebranych smsów


Szczegóły dotyczące głosowania w kategorii „Cumulus Extreme” określa regulamin plebiscytu Cumulusy 2017.


Skoro wyjątkowa, ekstremalna kategoria oraz statuetka, to i nagrody dla osób głosujących również na podobnym poziomie. Gwarantujemy, że ich zdobywcy otrzymają potężną dawkę adrenaliny, wrażeń i niezapomnianych emocji…


- Gala Finałowa 17 lutego 2018 w Airport Hotel Okęcie, podczas której zostaną ogłoszone ostateczne wyniki, a laureaci odbiorą statuetki i nagrody.