FC Barcelona w ćwierćfinale Pucharu Króla. Duet Messi - Alba rozmontował Celtę Vigo

W rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla obyło się bez niespodzianki. FC Barcelona nie postawiła piłkarzom Celty Vigo złudzeń, wygrywając 5:0 i to ona wywalczyła sobie awans do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu, rozgrywanym na Estadio Balaidos, podopiecznym Juana Carlosa Unzue udało się zremisować 1:1 i przedłużyć swoje szanse na wyeliminowanie z Copa del Rey słynnej "Dumy Katalonii". Dzięki temu drugi mecz nie był "o nic" i choć zdecydowanym faworytem starcia na Camp Nou pozostawała Barca, to przyjezdni kibice cały czas mogli mieć nadzieję na cud.

Drużyna, która w ubiegłym sezonie grała w półfinale Ligi Europy z Manchesterem United pierwszego gola straciła już jednak w 13. minucie, gdy Jordi Alba pięknym podaniem obsłużył Lionela Messiego, a ten z strzałem z lewej nogi pokonał Sergio Alvareza.

Dwie minuty później było już 2:0, a akcja bramkowa do złudzenia przypominała tę przy bramce otwierającej wynik. Alba podał wszerz boiska do wbiegającego w pole karne Argentyńczyka, który lewą nogą skierował piłkę do bramki.

W 28. minucie na listę strzelców wpisał się koronny asystent "Blaugrany" Alba, któremu tym razem odwdzięczył się Messi. Najlepszy strzelec obecnego sezonu La Liga (16 goli) w spektakularny sposób przerzucił piłkę nad obrońcami gości, a Hiszpan nie pomylił się w sytuacji sam na sam. 3 minuty później, po nieporozumieniu obrońców Celty i rykoszecie w polu karnym, na 4:0 podwyższył Luis Suarez.

Wynik meczu ustalił w 87. minucie Ivan Rakitić, który głową skierował piłkę do siatki, po dośrodkowaniu Ousmane'a Dembele z rzutu rożnego. Wracający po kontuzji Francuz oprócz asysty przy ostanim golu wniósł do gry Barcy w niemrawej drugiej połowie sporo ożywienia.

FC Barcelona - Celta Vigo 5:0 (4:0)

Bramki: Messi 13', 15', Alba 28', Suarez 31', Rakitić 87'.

FC Barcelona: Jasper Cillessen - Nelson Semedo, Gerard Pique (46' Thomas Vermaelen), Javier Mascherano, Jordi Alba - Sergio Busquets - Ivan Rakitić, Andre Gomes - Andres Iniesta (63' Jose Arnaiz) - Lionel Messi (59' Ousmane Dembele), Luis Suarez.

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Hugo Mallo, Sergio Gomez Sola, Andreu Fontas, Jonny Castro - Daniel Wass (46' Nemanja Radoja), Jozabed Sanchez, Stanislav Lobotka, Pione Sisto (57' Brais Mendez) - Iago Aspas (46' Maximiliano Gómez), Emre Mor.

Sędzia: Alejandro Jose Hernandez Hernandez.