Liga Mistrzyń: Kolejna porażka polskiego zespołu. Rumunki za mocne dla Developresu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały w swoim drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń z rumuńskim CS Volei Alba Blaj 0:3 (19:25, 25:27, 17:25). To pierwsza porażka siatkarek trenera Lorenzo Micellego w tych rozgrywkach.

Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych, które od razu wypracowały sobie przewagę. Trener Lorenzo Micelli musiał zareagować i przerwał dobrą passę rywalek. Rzeszowianki zdołały nawet odrobić kilka "oczek", ale cały czas były drużyną goniącą. Dobra gra środkiem w końcówce dała jeszcze gospodyniom nadzieję na odwrócenie losów seta, lecz po błędzie serwisowym Helene Rousseaux schodziły z boiska przegrywając 0:1.

Po niezwykle wyrównanym początku drugiej odsłony ponownie zaczęła uwidaczniać się przewaga Rumunek. Przyjmujące Developresu nie najlepiej radziły sobie z zagrywką przeciwniczek. Mimo problemów rzeszowiankom udało się doprowadzić do emocjonującej końcówki, lecz aby ją wygrać sił już zabrakło.

Po przerwie po raz pierwszy w tym meczu na prowadzenie wyszły gospodynie. W polu serwisowym pojawiła się jednak Cleger Abel i doprowadziła do wyrównania, a już chwilę później Rumunki pewnie zmierzały po zwycięstwo w całym meczu. Ostatni punkt skuteczną kiwką zdobyła rozgrywająca CS Volei Alba Blaj.

To pierwsza porażka siatkarek Developresu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W następnym meczu brązowe medalistki mistrzostw Polski zmierzą się z Volero Zurich.

Developres SkyRes Rzeszów - CSM Volei Alba Blaj 0:3 (19:25, 25:27, 17:25)

Developres SkyRes Rzeszów: Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Agnieszka Rabka, Jelena Blagojevic, Adela Helic, Monika Ptak, - Agata Sawicka (libero) – Julia Andruszko, Klaudia Kaczorowska

CSM Volei Alba Blaj: Nneka Onyejekwe, Ana Cleger, Aleksandra Crncević, Mariana Aquino, Adina Salaoru, Petja Barakowa - Marina Vujović (libero)