El. MŚ 2019: Czterdzieści sześć bramek Polaków w meczu z Cyprem

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski rozgromiła w portugalskim Povoa de Varzim Cypr 46:13 (23:8). Wcześniej gospodarze pokonali Kosowo 36:22 i zgodnie z oczekiwaniami niedzielny mecz Portugalia – Polska zdecyduje o losach awansu do fazy play-off kw. MŚ 2019.

Przed sobotnim spotkaniem selekcjoner Piotr Przybecki zdecydował się na dwie zmiany w składzie – Michał Daszek i Marek Daćko zastąpili Pawła Paczkowskiego i Kamila Syprzaka.

Już pierwsze akcje wskazały dystans dzielący obie ekipy – Polacy bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali w defensywie i raz po raz trafiali do ich bramki. Po pięciu minutach było 6:1.

Co prawda dwa proste błędy w ataku nieco zniwelowały rozpęd naszej drużyny, ale i po chwili było już 16:6. Cypryjczycy to bezapelacyjnie najsłabsza drużyna w kwalifikacyjnej grupie czwartej i było to widać niemal w każdej ich akcji.

Bardzo dobrze grał Daszek, który raz po raz zabierał piłkę rywalom, a po drugiej stronie był niemal bezbłędny ze skrzydła. Zresztą ataki prawą stroną to była znakomita recepta na Cypryjczyków. Do przerwy Biało-czerwoni wygrywali 23:8 i było jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jedyną niewiadomą były rozmiary końcowego zwycięstwa polskiego zespołu.

W drugiej połowie trener Przybecki rozsądnie rotował składem, dając szansę gry zawodnikom, którzy w pierwszych trzydziestu nieco rzadziej pojawiali się na placu gry. Rywali raz po raz zatrzymywał Piotr Wyszomirski, który zmienił miedzy słupkami Adama Morwaskiego – zresztą obaj nasi bramkarze wielokrotnie potwierdzili tego wieczoru swoją klasę. W ofensywie na wyróżnienie zasłużył Paweł Genda, lewy rozgrywający był bardzo skuteczny przy rzutach z drugiej linii.

Na piętnaście minut przed ostatnim gwizdkiem tablica świetlna pokazywała rezultat 33:11. W końcowym kwadransie Polacy nie zwolnili jednak tempa i rozgromili Cypr 46:13.

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo! Redakcja portalu Polsatsport.pl życzy Państwu miłej nocy!

Piorunujące statystyki biało-czerwonych. 21 na 21 wykorzystanych kontr w tym meczu. Coś takiego zdarza się naprawdę rzadko!

Koniec meczu! Nasi reprezentanci dokonali drugiej już na tym turnieju formalności. Jutro czeka nas arcyważny mecz z Portugalczykami!

Niestety raczej nie damy rady, choć rzecz jasna nie o bicie rekordów tutaj chodzi.

Jeszcze tylko 5 bramek dzieli nas od wyrównania wczorajszego wyczynu Portugalczyków!

Cztery punkty z rzędu Biało-Czerwonych!

Polacy cały czas z wielką przewagę, ale tempo nieco siadło.

Wyszomirski jest dzisiaj klasą dla samego siebie! Przed chwilą obronił z rzędu dwie akcje sam na sam.

W końcu Gierak przełamuje impas!

Jesteśmy chyba świadkami najdłuższej akcji w wykonaniu Polaków w tym meczu. Piłka cały czas w naszym posiadaniu.

Nie do przejścia jest dzisiaj Wyszomirski, który raz za razem broni rzuty rywali.

Gierak rzucił teraz między rękami cypryjskiego bramkarza.

Asysta Piotra Wyszomirskiego i mamy 25. bramkę!

Kara dwóch minut dla Patryka Walczaka.

Jedną z największych atrakcji meczu jest jeden z polskich kibiców, który a capella dopinguje biało-czerwonych z trybun. Brawo!!!

Tym razem to bramkarz cypryjski się poślizgnął. Nawierzchnia pozostawia sporo do życzenia.

Wracamy do meczu! Pierwsza akcja zakończyła się bramką Polaków! Szybko odpowiedzieli jednak rywale.

Pierwsza część spotkania już za nami! Polska wygrywa 23:8 i jeżeli nasi reprezentanci utrzymają tempo, to stać nas na przebicie wczorajszego wyniku Portugalczyków.

Patryk Walczak z kolejną bramką. Na 20 sekund przed przerwą trener Cypryjczyków poprosił o czas. Teraz tłumaczy swoim podopiecznym jak powinni rozegrać ostatnią akcję.

Nasz zawodnik poślizgnał się jednak na "plastikowej" nawierzchni i ryzyko kontuzji było spore. Widać, że ta sytuacja nieco go zdenerwowała.

Łukasz Gierak wykorzystał sytuację sam na sam i na tablicy wyświetla się teraz wynik 22:7.

Kolejny rzut karny dla Cypryjczyków, jednak górą nasz bramkarz! Brawo Adam Morawski!

Daszek dał się teraz poznać jako świetny technik. "Podwieszonym" rzutem przelobował przed chwilą cypryjskiego bramkarza.

Kapitalnie gra dzisiaj Daszek. Świetny ruch bez piłki i efektowny rzut daje nam 19. bramkę.

Będzie rzut karny dla Cypru, ale na uwagę zasługuje świetna interwencja Adama Morawskiego.

Daszek zwodem ograł 1 na 1 swojego rywala i rzucił 17. bramkę dla naszej reprezentacji.

Prawdziwy trening strzelecki na boisku. Polacy bez trudu przedzierają się przez cypryjską obronę.

Tomasz Gębala rzutem na długi słupek zdobywa kolejną bramkę dla Polski.

Polacy grają pewnie w obronie i konsekwetnie powiększają prowadzenie. Po akcji ze skrzydła Michał Daszek rzucił na 14:5.

Błąd kroków również po stronie Polaków. Gramy dalej!

Błąd Cypryjczyków i swoją akcję będą teraz wyprowadzać biało-czerwoni.

Michał Daszek na 10:4!

W świetnej dyspozycji jest póki co bramkarz Cypryjczyków.

Rzut karny Przemysława Krajewskiego obronił Christophoros Nungovitch.

Wygląda na to, że drużyna Piotra Przybeckiego nieco się zacięła. Kolejny rzut obronił bramkarz Cypryjczyków.

Po 6 minutach Cypryjczykom udało się rzucić pierwszą bramkę, jednak Polacy mają już na swoim koncie 6 goli.

Póki co 4 minuty i... 4 bramki! Świetny początek biało-czerwonych.

Wczoraj Cypryjczycy otrzymali od Portugalczyków prawdziwą lekcję piłki ręcznej i przegrali 47:16.

Po dwóch minutach gry Polacy wygrywają już 2:0. Z biegiem meczu Cypryjczycy powinni opadać z sił, ponieważ ich kadra w dużej mierze składa się z amatorów.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Cypr! Nie wyobrażamy sobie innego wyniku niż wygrana Biało-Czerwonych.