Pierwsza porażka Fourcade'a w 2018 roku

Po raz pierwszy od początku 2018 roku Martin Fourcade nie wygrał zawodów Pucharu Świata w biathlonie. W biegu ze startu wspólnego na 15 km w Ruhpolding Francuz, który prowadzi w klasyfikacji generalnej, zajął drugie miejsce. Wygrał Norweg Johannes Thingnes Boe.

Po czterech kolejnych zwycięstwach w konkurencjach indywidualnych, zdobywca Kryształowej Kuli w sześciu ostatnich sezonach znalazł w końcu pogromcę. Boe wygrał po raz szósty w tym sezonie i 19. w karierze. Fourcade'a wyprzedził o 4,5 sekundy, a zawdzięcza to przede wszystkim lepszemu strzelaniu - spudłował raz, podczas gdy Francuz musiał pokonać dwie karne rundy.

Na najniższym stopniu podium, po raz drugi w tym sezonie, stanął inny reprezentant "Trójkolorowych" Antonin Guigonnat, który był bezbłędny na strzelnicy. Do zwycięzcy stracił 8,4 s. Polacy nie zakwalifikowali się do niedzielnego biegu.

Fourcade utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Ma 44 punkty przewagi nad Boe. Trzeci jest reprezentant Słowenii Jakov Fak, mający już 236 pkt straty do lidera.

Na godz. 14.40 zaplanowano początek rywalizacji kobiet na dystansie 12,5 km. Polskę reprezentować będzie Weronika Nowakowska.