PŚ w kombinacji norweskiej: Zwycięstwo Schmida

Lider klasyfikacji generalnej Norweg Jan Schmid wygrał w niedzielę zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej we włoskim Val di Fiemme (Włochy). Żaden z Polaków nie znalazł się w czołowej "30".

Drugie miejsce zajął Austriak Lukas Klapfer ze stratą 8 s, a trzecie Niemiec Fabian Riessle - strata 8,3 s. Najlepszy z biało-czerwonych był Adam Cieślar, który zajął 33. lokatę.

Po skoku w zawodach prowadził Norweg Jarl Magnus Riiber, który osiągnął 131 m i jako jedyny przekroczył granicę 130 m. Schmid był trzeci skacząc 122,5 m. Z Polaków najwyżej, na 32. pozycji, plasował się Szczepan Kupczak z rezultatem 112 m.

W biegu Schmid nie wypadł najlepiej, miał osiemnasty rezultat, ale to wystarczyło do zwycięstwa. A prowadzący po skoku Riiber w biegu uzyskał odległy, 37. rezultat i ostatecznie uplasował się na 9. pozycji.

Z czołówki najlepiej pobiegł Riessle, miał trzeci czas. Dzięki temu Niemiec, który po skoku (117 m) był 15., awansował na podium.

Cieślar po skoku (105,5 m) plasował się na odległej, 43. pozycji. W biegu wypadł znacznie lepiej, miał dziesiąty czas, co pozwoliło mu na awans w klasyfikacji końcowej.

W klasyfikacji generalnej PŚ na czele znajduje się Norweg Jan Schmid. O 76 punktów wyprzedza Niemca Johannesa Rydzeka.