Sędzia chciał kopnąć piłkarza FC Nantes, a następnie pokazał mu czerwoną kartkę!

Paris Saint-Germain wygrało w niedzielę z FC Nantes 1:0, jednak mecz przyćmiła sytuacja z doliczonego czasu gry, w którą zamieszani byli sędzia Tony Chapron i piłkarz Diego Carlos. Pomiędzy arbitrem, a zawodnikiem doszło do spięcia.

Paryżanie objęli prowadzenie już w 12. minucie spotkania, dzięki strzale Argentyńczyka Angela Di Marii. Skrzydłowy mógł zakończyć pierwsze 45. minut z dubletem, ale fatalnie przestrzelił i nie trafił do pustej bramki. W drugiej połowie podopieczni Ranieriego naciskali, ale brakowało zdobycia drugiej bramki, która uspokoiłaby mecz.

W końcówce spotkania doszło do kuriozalnej sytuacji. Kylian Mbappe przeprowadzał dynamiczną kontrę w stronę bramki Nantes. Za akcją wracał Carlos, a tuż obok niego sprintował Chapron. W pewnym momencie ich linie biegu przecięły się, a Francuz wpadł tuż pod nogi brazylijskiego obrońcy - co spowodowało upadek 45-letniego arbitra. Kiedy Chapron leżał na murawie w odwecie spróbował kopnać piłkarza Nantes.

Arbiter podniósł się i pokazał Carlosowi drugą żółtą kartkę, co w konsekwencji dało czerwoną oraz wykluczenie piłkarza z gry - powodem kary było rzekomo celowe spowodowanie upadku sędziego.