Kowalkiewicz poznała rywalkę na UFC 223 w Nowym Jorku?

Sporty walki

Karolina Kowalkiewicz ma wrócić do oktagonu UFC już w kwietniu! Przerwa po odwołanej walce Polki nie potrwa więc długo, a jej rywalką ma zostać notująca świetną serię Felice Herrig.

Karolina Kowalkiewicz (11-2, 1 KO, 2 SUB) miała wystąpić na gali UFC on Fox 28 w Orlando, gdzie na jej rywalkę wyznaczono Jessicę Andrade (14-1, 4 KO, 1 SUB). Stawką pojedynku miał być status pretendentki do walki mistrzowskiej w wadze słomkowej. Do walki jednak nie doszło z powodu choroby Polki.

Kowalkiewicz rzuciła wyzwanie Andrade po zwycięstwie z Jodie Esquibel na październikowej gali UFC w Gdańsku. To właśnie ostatni pojedynek, który Polka stoczyła w amerykańskiej organizacji: przerwała tym samym serię dwóch porażek z rzędu.

Kowalkiewicz powróci do oktagonu UFC prawdopodobnie już w kwietniu. Gala z numerkiem 223 odbędzie się w Nowym Jorku, a prawdopodobną rywalką polskiej zawodniczki będzie Felice Herrig (14-6, 1 KO, 4 SUB). "Lil Buldog" jest byłą uczestniczką programu The Ultimate Fighter, a na swoim koncie ma cztery wygrane starcia z rzędu.

Na zaplanowanym na 7 kwietnia UFC 223 na Brooklynie ma dojść do hitowego starcia Khabiba Nurmagomedova (25-0, 8 KO, 8 SUB) z Tonym Fergusonem (23-3, 10 KO, 8 SUB).