Przegrany sparing Wisły Kraków

Przygotowujący się na zgrupowaniu w Hiszpanii do wiosennych meczów ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków przegrali 1:2 (1:1) sparing z trzecioligowym Villarreal CF B.

Bramkę dla Wisły zdobył w 9. minucie Carlitos, a gole dla Villarreal strzelili Simon Moreno w 22. oraz Adrian Dalmau 82. minucie. Spotkanie rozegrano w ośrodku treningowym w Castellon de la Plana.

Dla "Białej Gwiazdy" był to pierwszy sparing w tym roku i pierwszy mecz, w którym zespół prowadził nowy trener Joan Carrillo. W spotkaniu tym z powodu urazów i kontuzji nie mogli zagrać: Michał Buchalik, Julian Cuesta, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Fran Velez, Marko Kolar, Jesus Imaz, Zdenek Ondrasek, Paweł Brożek i Kamil Wojtkowski. Wiślacy w Hiszpanii przebywać będą do 28 stycznia. Następny sparing zagrają 23 stycznia z Videotonem.

Po 21 kolejkach krakowski zespół z dorobkiem 31 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy