Remis Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec

Sporty walki

Występujący w ekstraklasie piłkarze Cracovii zremisowali w sparingowym meczu z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec 2:2. Mecz rozegrano na treningowym boisku sosnowieckiego klubu.

Bramki dla Cracovii zdobyli Krzysztof Piątek w 2. oraz Miroslav Covilo w 41. minucie. Gole dla Zagłębia strzelili Adam Wilk (samobójczy) w 38. i Patryk Mularczyk w 52. minucie.

Dla obydwu zespołów był to już drugi sparing w tym roku. W sobotę "Pasy" pokonały Puszczę Niepołomice 2:0, a w Zagłębie wygrało z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 2:1.

W krakowskim zespole w pierwszej połowie zagrał Deniss Rakels, który dzisiaj został wypożyczony z Reading. W trakcie meczu kontuzji doznali dwaj piłkarze "Pasów" – Jaroslav Mihalik i Michał Helik.

W najbliższą sobotę Cracovia rozegra w Mielcu dwa sparingi – z miejscową Stalą i Siarką Tarnobrzeg. 22 stycznia drużyna poleci na obóz do Turcji, który potrwa do 4 lutego. Z kolei piłkarze Zagłębia zagrają 24 stycznia z Podbeskidziem Bielsko-Biała.