Australian Open: Odpadła rozstawiona z numerem siódmym Ostapenko

Reprezentantka Łotwy Jelena Ostapenko, rozstawiona z numerem siódmym, odpadła z wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Triumfatorka ubiegłorocznego French Open przegrała w trzeciej rundzie z Estonką Anett Kontavei (nr 32.) 3:6, 6:1, 3:6.

20-letnia Ostapenko poprosiła o przerwę po zakończeniu pierwszego seta. Wówczas opatrzono jej lewe udo. W drugiej odsłonie grała znacznie lepiej, ale w trzeciej znów oddała inicjatywę o niespełna dwa lata starszej rywalce.

Niespodziewana triumfatorka French Open ma nieudany początek sezonu. W turniejach w Shenzhen i Sydney przegrała pierwsze mecze.

Kontaveit nigdy wcześniej nie przebrnęła nawet pierwszej rundy Australian Open. Dzięki piątkowemu zwycięstwu powtórzyła najlepszy wynik w karierze w Wielkim Szlemie - w czwartej rundzie była też w US Open w 2015 roku.

Kolejną rywalką Estonki będzie Hiszpanka Carla Suarez Navarro, która w pierwszej rundzie wyeliminowała Magdalenę Fręch.