Kownacki nie zwalnia tempa! Hat-trick i dwie asysty młodej gwiazdy (WIDEO)

Dawid Kownacki błysnął formą przed startem rundy rewanżowej Serie A. Polski napastnik Sampdorii Genua był najjaśniejszą postacią meczu towarzyskiego z Ligorną. Zespół "Kownasia" rozgromił przedstawiciela Serie D aż 7:0. Niespełna 21-letni napastnik strzelił trzy gole oraz zanotował dwie asysty.

Sparing z ekipą z VI ligi Sampdoria rozpoczęła w swoim podstawowym składzie z dwoma innymi Polakami - z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linettym. Jednak zespół prowadzony przez Marco Giampaolo nie był w stanie strzelić przeciwnikom żadnego gola w pierwszej odsłonie meczu.

Wielkie strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie i po wejściu na murawę Kownackiego. Czwartoligowiec dzielnie stawiał czoła ekipie z Serie A, ale w drugiej części Sampdoria, która wymieniła cały skład była bezlitosna. Worek z bramkami otworzył nie kto inny tylko Kownacki, który w 48. minucie pokonał bramkarza Ligorna. Niespełna dwie minuty później kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski ponownie wpisał się na listę strzelców. W 73. minucie Kownacki podwyższył wynik spotkania na 4:0. Ponadto zapisał na swoim koncie dwie asysty.

Polski snajper, który w połowie marca skończy 21 lat, robi prawdziwą furorę na włoskich boiskach. Mimo, że gra bardzo niewiele to już zdążył strzelić 6 goli biorąc pod uwagę występy w Serie A oraz w Pucharze Włoch. Kapitan reprezentacji Polski U-21 średnio co 43 minut wpisuje się na listę strzelców.

Łącznie w 12 występach (10 Serie A, 2 Coppa Italia) dla ekipy ze Stadio Luigi Ferraris strzelił 6 goli oraz zanotował 2 asysty. Potrzebował do tego tylko 256 minut.