PŚ w biathlonie: Guzik daleko, Nędza-Kubiniec zdublowany

Johannes Thingnes Boe po raz trzeci z rzędu, ósmy w tym sezonie i 21. w karierze wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata. W biegu na dochodzenie na 12,5 km w Anterselvie Norweg obronił pierwszą pozycję z piątkowego sprintu. Grzegorz Guzik zajął 31. miejsce.

Boe nie dał szans konkurentom. Był bezbłędny na strzelnicy i znacznie powiększył przewagę nad drugim w sprincie Francuzem Martinem Fourcade'em. W piątek lider klasyfikacji generalnej stracił do Norwega 12,8 s, a w sobotę jego wynik był gorszy już o ponad minutę. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Anton Szypulin.

Guzik piątkowym 30. miejscem osiągnął drugi najlepszy wynik w karierze. W biegu na dochodzenie strzelał bardzo dobrze - miał tylko jedno pudło, ale i tak spadł o jedną lokatę. Andrzej Nędza-Kubiniec został zdublowany i zakończył bieg na 54. pozycji.

Z dobrej strony pokazał się Norweg Emil Hegle Svendsen, który startował w sobotę z 32. miejsca, a linię mety minął piąty.

Na niedzielę zaplanowano biegi ze startu wspólnego. Będą to ostatnie zawody międzynarodowe z udziałem światowej czołówki przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu (9-25 lutego).