Piękne bramki w hicie! Lyon pokonał PSG, fatalna kontuzja Mbappe

Olympique Lyon pokonał u siebie Paris Saint-Germain 2:1 na zakończenie 22. kolejki Ligue 1. Goście przez ponad 30 minut grali w osłabieniu, a bramkę stracili w ostatniej akcji meczu! Paryżanie nie dość, że stracili punkty, to jeszcze Kyliana Mbappe, który opuścił boisko w pierwszej połowie

Niewiele jest drużyn, które mogą pokonać Paris Saint-Germain w Ligue 1, ale jedną z nich z pewnością jest Olympique Lyon, który walczy o wicemistrzostwo kraju. Już w drugiej minucie to właśnie gospodarze wyszli na prowadzenie - i to w jaki sposób! Rzut wolny miał wykonać Nabil Fekir, a kiedy wszyscy spodziewali się dośrodkowania, on zdecydował się na uderzenie. Alphonse Areola nie zdążył zareagować odpowiednio szybko i mieliśmy pewnego rodzaju niespodziankę.

Po stracie bramki paryżanie stracili też Kyliana Mbappe, którego staranował wybiegający Anthony Lopes. Francuski napastnik padł na murawę i musiał zostać zmieniony przez Juliana Draxlera. Tuż przed przerwą doprowadzili jednak do wyrównania, a uczynił to Layvin Kurzawa, kapitalnie uderzając piłkę z woleja po centrze Daniego Alvesa.

Brazylijczyk mocno skomplikował sytuację swoich kolegów, kiedy w drugiej połowie otrzymał czerwoną kartkę za faul na Tanguyu Ndombele. Lyon dopiął swego w ostatniej akcji meczu - kapitalną akcję przeprowadził rezerwowy Memphis Depay i cudownym uderzeniem zaskoczył Areolę.