Arka wygrała w pierwszym meczu kontrolnym

W rozegranym podczas zgrupowania w Turcji swoim pierwszym sparingu piłkarze występującej w ekstraklasie Arki pokonali w poniedziałek piątą drużynę ligi rumuńskiej FC Botosani 2:0 (1:0). W środę gdynianie zmierzą się z Worsklą Połtawa z Ukrainy.

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego objęli prowadzenie w 31. minucie po strzale testowanego 29-letniego meksykańskiego napastnika Enrique Esquedy. Wynik w 69. minucie ustalił z rzutu karnego Mateusz Szwoch.

Z powodu urazów w tym spotkaniu w Arce nie zagrali obaj bramkarze Pavels Steinbors i Krzysztof Pilarz oraz zawodnicy z pola - Antoni Łukasiewicz, Rafał Siemaszko, Yannick Sambea, Krzysztof Sobieraj i Marcus Vinicius.

W środę gdynianie zmierzą się z Worsklą Połtawa, a w niedzielę zagrają z kolejną ukraińską drużyną Zorią Ługańsk oraz Siłeksem Kratowo z Macedonii.

31 stycznia żółto-niebiescy wrócą do domu. We wcześniejszych meczach kontrolnych Arka pokonała dwóch pierwszoligowców – Miedź Legnicę 2:1 oraz Drutex Bytovię Bytów 3:2.