Akademia "Team Gullit" będzie zajmowała się wyszukiwaniem i szkoleniem zawodników aspirujących do zostania zawodowymi graczami w FIFA 18. W założeniu ma również stać się pierwszą, w pełni profesjonalną organizacją pomagającą zawodnikom w zakresie nauki gry oraz trenowania, uwzględniając przy tym takie aspekty jak taktyka. Wybitny piłkarz będzie pełnił rolę ambasadora akademii, której członkami póki co zostali trzej gracze: osiemnastoletni Floris Jorna, siedemnastoletni Julian van den Berg oraz szesnastoletni Dani Visser.

 


- Do świata FIFA trafiłem dzięki moim dwóm synom. Jeden z nich gra w zwykłą piłkę, natomiast drugi więcej czasu spędza przed komputerem. Kiedy w zeszłym roku wybrałem się na FIFA World Championships, zdałem sobie sprawę, że za grami komputerowymi znajduje się ogromny świat. Strategia oraz wybory, jakie podejmują gracze rywalizujący w FIFA 18 jako żywo przypominają te, które podejmuje się na prawdziwych boiskach - powiedział Gullit.

Gullit w swojej karierze reprezentował barwy m.in. Feyenoordu Rotterdam, PSV Eindhoven, AC Milan oraz Chelsea F.C.. Zwłaszcza pobyt na San Siro był dla niego wyjątkowo owocny. Razem z takimi piłkarzami jak Marco van Basten, Frank Rijkaard, Paolo Maldini czy Franco Baresi stworzył drużynę, która trzy razy wywalczyła tytuł mistrza Włoch a także triumfowała w Pucharze Europy w latach 1989 i 1990. Ma również na swoim koncie 66 występów w reprezentacji Holandii, z którą w 1988 roku zdobył jedyne w historii mistrzostwo Europy.