Na Twitterze Kołtonia pojawiły się nazwiska dwudziestu trzech piłkarzy, których Adam Nawałka powinien zabrać na mundial. Jest kilku pewniaków, ale wytypowane zostały również nazwiska, o których można podyskutować.

- To pokrywa się z punktem widzenia naszej reprezentacji innych ekspertów, bo przecież znamy żelazną jedenastkę Nawałki. Powiedziałeś o znakach zapytania, więc podajmy przykład Jędrzejczyka. Jest on wymieniany, a czy Ty w takiej formie widzisz go w ogóle w dwudziestce trójce? - zapytał Marcin Lepa.

- Grał bardzo mało, miał złamany palec, operację. Nie wiadomo jaka będzie jego sytuacja w Legii. Nie wiadomo też, co z plecami Jakuba Błaszczykowskiego, czy zdążą Maciej Makuszewski i Arkadiusz Milik? Tego ostatniego widzę w trójce napastników. Muszą być zachowane proporcje, więc musi być też trzech bramkarzy - skomentował Kołtoń.

Na liście pojawiło się nazwisko piłkarza, który jeszcze nigdy nie otrzymał powołania do biało-czerwonej kadry. - Szymon Żurkowski ma ogromny potencjał. Nie widzę tego tylko ja, ale także trener Nawałka. Jest wybiegany, zaangażowany. Czasami jeszcze zbyt długo przetrzymuje piłkę i za mało gra bezpośrednio - ocenił Kołtoń.

Według francuskiej prasy pierwszy skład reprezentacji Polski będzie prezentował się następująco: Fabiański - Rybus, Pazdan, Glik, Piszczek - Grosicki, Krychowiak, Zieliński, Mączyński, Błaszczykowski - Lewandowski

Kilka typów pokrywa się z wyborami Kołtonia. Poniżej pełna dwudziestka trójka, która zdaniem naszego eksperta powinna pojechać do Rosji.

Bramkarze: Szczęsny, Fabiański, Loska

Obrońcy: Rybus, Pazdan, Glik, Piszczek, Kamiński, Cionek, Bereszyński, Kędziora

Pomocnicy: Grosicki, Krychowiak, Żurkowski, Zieliński, Linetty, Mączyński, Góralski, Błaszczykowski, Makuszewski

Napastnicy: Milik, Lewandowski, Kownacki